Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Sidnejas Latviešu jauktā kora darbības pārskats

Atskatoties uz laiku no 2019.g. jūlija līdz šodienai

Laikraksts Latvietis Nr. 611, 2020. g. 26. aug.
Sandra Dragūna -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sidnejas Latviešu biedrības jauktais koris 2019. gada 18. novembrī. FOTO Edgars Greste.

Sidnejas Jauktais koris, kā jau visas dziedošās vienības, darbību klātienē pārtrauca šogad martā vidū.

Sākumā cerējām, kas tas būs tikai uz dažām nedēļām; tad gaidījām, kad paies Jāņi, tagad gaidām, kad paies ziema... un ļoti ceram, ka līdz gada beigām varēsim ne tikai satikties, bet varbūt arī kopā dziedāt.

Bijām veiksmīgi uzsākuši gatavošanos Austrālijas Latviešu Kultūras dienām. Gada sākumā bija gatavs KD Kopkora dziesmu krājums, ko dziedātāji tagad var izmantot pašmācībai. Ceram drīzumā sagatavot arī dziesmu balsu ierakstus.

Šobrīd mums ir pieejami arī Melburnas kora mēģinājumu Zoom ieraksti. Liels paldies Sandrai un Robertam Birzēm par sadarbību!

Neskatoties uz to, ka šajā laika posmā esam klātienē darbojušies tikai septiņus mēnešus, tas ir bijis neparasti ražīgs un interesants laiks mūsu korim. Kori vada diriģentes Daina Kaina un Sandra Dragūna, to regulāri apmeklē 20 – 30 dziedātāji.

Mums ir bijusi brīnišķīga iespēja atkal sadarboties ar izciliem Latvijas diriģentiem Gintu Ceplenieku, Intu Teterovski, Ivaru Cinkusu un Sidnejas pianistu Voičiku Visņivskiju (Vojcieck Wisniewsky).

Pagājušā, 2019. gada jūlijā piedalījāmies kora svētkos Melburnā un kopā ar Adelaides un Melburnas koriem atzīmējām kora Daina 35 gadu jubileju, uz kuru bija aicināts viesdiriģents no Latvijas I. Cinkuss; viņš vadīja arī meistarklasi diriģēšanā. Šajos kora svētkos pārstāvējām Sidneju ne tikai kā koristi, bet arī kā diriģenti un solisti.

Darbību turpinājām, ar skatu uz Kultūras Dienām Sidnejā, sastādījām Kopkora koncerta programmu un noturējām regulārus mēģinājumus.

Spilgts notikums kora dzīvē bija Dziesmu svētku virsdiriģenta Ginta Ceplenieka viesošanās Austrālijā, 2019. gada novembrī. Viņa vadībā turpinājām darbu pie KD repertuāra, kā arī dziedājām Latvijas Valsts svētku sarīkojumā, kas vienmēr ir īpašs pārdzīvojums mums visiem.

2020. gada februārī korim bija vēl viena brīnišķīga iespēja sadarboties ar izcilu diriģentu no Latvijas – daudziem jau pazīstamo Intu Teterovski, kurš viesojās Austrālijā ar kori BALSIS. Mums bija privilēģija kopā ar šo Latvijas kori ieskandināt Sidnejas Kultūras Dienas, dziedot kopā vairākus skaņdarbus no Kultūras Dienu Kopkora koncerta repertuāra.

Ļoti ceram, ka varēsim drīz atkal satikties un turpināt dziedāt!

Savā un dziedātāju vārdā mīļš paldies SLB vadībai un klausītājiem, kas ir atbalstījuši mūsu darbību.

Sandra Dragūna,
Sidnejas latviešu jauktā kora diriģente
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com