Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latviešu Ciema jaunā ikdiena

Trauksmainais laiks

Laikraksts Latvietis Nr. 609, 2020. g. 12. aug.
Ingrīda Biezaite -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LatviesuCiems

No 14. jūlija visi Ciema darbinieki sāka valkāt medicīniskās maskas. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Veltes no Latviešu ciema apkārtnes. No kreisās: Dagnija Skulte un Andris Ziedars. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Masku šūšana. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Vēstules no Čikāgas lasa Anita Elberta. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Ciema Lielajā zālē skatāmies Ivara Štubja ZOOM koncertu. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Daudz un dažādas kūkas piedāvā Ingrīda Biezaite un Anita Elberta. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Melburnā šis ir trauksmains laiks. Katru dienu ir jāseko valdības izdotajiem noteikumiem, jo vīruss arvien nav uzveikts, un tāpēc visiem Melburnas iedzīvotājiem ir jābūt ļoti piesardzīgiem. Jārūpējas par savu un arī līdzcilvēku veselību, un jāpilda valdības noteiktie rīkojumi!

Sākam nēsāt maskas

No 14. jūlija visi Ciema darbinieki sāka valkāt medicīniskās maskas. Tas ir liels izaicinājums ikvienam, jo elpošana ir apgrūtināta, smaids uz lūpām nav redzams. Arī saziņa savā starpā ir apgrūtinoša. Daudzas emocijas vai aizrautīgs stāstījums ir jānolasa tikai no acīm.

Ikdiena mierpilna

Bet ar visiem trauksmainajiem notikumiem pasaulē, Latviešu Ciema ikdiena turpinās mierpilna, un visi – iedzīvotāji un darbinieki turas braši.

Ciema ļaudis ikdienā saņem daudz apsveikumus – uzmundrinājumu kartiņas, skaistus ziedus, mīļu cilvēku bildes un dažādas dāvanas – gan ēdamas, gan dzeramas, gan mugurā velkamas.

Ciema ļaudis sazvanās ar saviem radiem un draugiem un tā uzzina viens par otru, kā katram klājas šajā laikā, kāds ir noskaņojums un kā katrs tiek pēc iespējas labāk galā ar šā laika izaicinājumiem.

Lai arī ir ziema, kad vienu otru dienu laukā ir auksts laiks, tas drosmīgākos netraucē iziet laukā pastaigāties un papriecāties par Latviešu Ciema skaisto apkārtni. Tālumā redzami dūmakā ietīti Dandenongas kalni, kas kopā ar zilajām debesīm un zeltaino sauli atgādina kādu senu apcerīgu vecmeistaru gleznu.

Izejot pastaigā, var tikt pie mandarīniem, citroniem un apelsīniem, kas smagi būdami, velk pie zemes noliekušos zaros, un tie, palīdzību meklēdami, balstās pret kādu koka žogu. Turēt nogurušie zari mēmi lūdz, lai tos atbrīvo no kāda sulīgā augļa, un mēs tiem labprāt palīdzam!

Rokdarbi

Šajā laikā ne tikai Ciema iedzīvotāji turpina adīt adīšanas pulciņā, bet arī darbinieki ir ķērušies klāt pie rokdarbiem. Proti, Daila Piksone ir sākusi šūt sejas maskas no dažādiem krāsainiem auduma gabaliņiem, kurus Dailai sarūpēja Ingrīda Houka (Hawke).

Daila to dara ar rūpību un atbildību, pēc katra darbinieka izvēlētām krāsām un rakstiem. Sākumā maskas bija paredzētas, lai varētu nēsāt darbā, bet kamēr Daila meklēja īsto piegrieztni un krāsu gabaliņus, tad valdība izdeva jaunu rīkojumu, ka darbā drīkst strādāt tikai ar rūpnieciski ražotajām ķirurģiskajām maskām. Tas Dailu neapturēja turpināt lielo iesākto darbu, un viņa turpina šūt maskas, lai darbinieki tās varētu nēsāt ārpus darba laika!

Medicīniskās maskas, kas tiek nēsātas garas stundas, ļoti nospiež ausis un ar laiku var izraisīt galvas sāpes, tāpēc Ingrīda Houka nāca talkā un uztamborēja lentītes ar podziņām, ar kuru palīdzību uz pakauša var savienot medicīnas maskas gumijas un noņemt lielo, nogurdinošo slodzi no ausīm.

Paldies visiem, kas palīdz šajā Melburnai un pasaulei tik sarežģītajā laikā ar to, ka turas veseli, uzmundrina un izdomā praktiskus risinājumus, lai palīdzētu pārdzīvot šo laiku pēc iespējas mierpilni, priecīgi, veselīgi un mundri!

Vēstules no Čikāgas skolas bērniem

Ziemīgā 8. jūlija pēcpusdienā Latviešu Ciema ļaudis bija aicināti uz īpašu pēcpusdienas tēju, lai visi kopā uz Lielās zāles lielā ekrāna apskatītu un izlasītu vēstules – Sveicienus no Čikāgas latviešu pamatskolas bērniem. Saistībā ar visiem trauksmainajiem notikumiem pasaulē, skolēnu izsūtītās vēstules ceļā bija pavadījušas ļoti ilgu laiku, un tāpēc daudzie Lieldienu apsveikumi Ciema ļaudis bija sasnieguši tikai jūlijā.

Vēstulēs, bērni glītā rokrakstā, bija aprakstījuši savus brāļus, māsas un mīļotos mājdzīvniekus – kā iedzīvotāji novēroja, ka visvairāk bija pieminēti suņi. Tāpat skolas bērni plaši bija aprakstījuši savus vaļaspriekus un arī šajās vēstulēs bija nojaušams, ka ierastā dzīve, dēļ vispasaules vīrusa ir mainījusies.

Tad, kad visas vēstules bija apskatītas un izlasītas, ļaudis tika cienāti ar kafiju un pēc katra izvēles – ar daudzām mazām kūciņām un gardu kafiju.

Šis bija ļoti jauks pārsteigums, kas, lai gan ilgi bija mērojis tālo ceļu no Čikāgas uz Melburnas Latviešu Ciemu, visus patīkami pārsteidza un iepriecināja!

Domāju, ka ikvienam latvietim, lai kur viņš atrastos, un lai cik jauns vai vecs viņš būtu, ir interesanti uzzināt par to kā dzīvo, un ko dara latvieši citās pasaules vietās. Tagad daudzās vēstules – bildes, zīmējumi, apsveikumi ir sakārtoti mapītē un tiek doti apskatīties tiem Ciema iedzīvotājiem, kuri nepiedalījās īpašajā tējas pēcpusdienā!

Lūkosim nosūtīt Čikāgas Latviešu pamatskolas bērniem dāvaniņas un pateicības vārdus par to, ka viņi sarūpēja tik jauku pārsteigumu Latviešu Ciemā dzīvojošiem ļaudīm!

Baudām Ivara Štubja koncertu

Tā kā arvien Latviešu Ciemā nedrīkst uzņemt ciemiņus, lai tie sniegtu koncertus klātienē, tad 24. jūlija pēcpusdienā Ciema ļaudis bija aicināti noskatīties Ivara Štubja ZOOM koncertu Ciema zālē uz lielā ekrāna. Koncerts ir ierakstīts, Ivaram Latvijā esot. Programma ir stundu gara, un tajā Ivars spēlē gan tautas dziesmas, gan paša sacerētas muzikālas kompozīcijas.

Pirms Ivars devās ceļojumā uz Latviju šī gada sākumā, vairākus gadus strādāja Latviešu Ciemā, un Ciema ļaudis arvien atceras Ivaru – viņa skaisto, skanīgo balsi un māku spēlēt dažādus mūzikas instrumentus. Ciema iedzīvotāji bija kuplā skaitā un ar prieku izbaudīja Ivara dziedājumu!

Pēc koncerta skanēja skaļi aplausi, un vēlāk visi sanākušie uzkavējās, baudot pēcpusdienas tēju, kafiju un nobaudot daudz un dažādas kūkas šajā svētku reizē!

Šujam sejas aizsargmaskas

Aicināju Dailu uz sarunu! Daila šuj auduma sejas aizsargmaskas ar lielu aizrautību, prieku un bez atalgojuma. Jautāju, kas viņu iedvesmo to darīt?

Daila stāsta: „129 biljoni medicīniskās maskas tiek izlietotas vienā mēnesī, un zinātnieki ir uztraukušies, ka drīz daļa no tām nonāks okeānā, un tad maskas peldēs ūdenī vairāk nekā medūzas!“ Un tad turpina: „To neizdomāju es, tas ir rakstīts žurnālā „Environmental Science & Technology“, un tāpēc arī es šuju, lai cik vien varam, spējam – palīdzam dabai! Krāsainos auduma gabaliņus man iedeva Ingrīda Houka (Hawke), tā kā izvēle ir liela. Tad izveidoju sarakstu, lai darbinieki uzraksta vēlēšanos, kādās krāsās un ar kādiem rakstiem maskas vēlās. Man tikai atliek tās šūt un izdalīt! Miķelis Mežciems ziedoja naudu, lai varu papildināt gumijas krājumus, kas ātri vien ir izbeigušies un, starp citu, tagad veikalos nevar iegādāties, līdzīgi, kā tas notika ar tualetes papīru“. Daila veikli sarunu noslēdz ar teicienu: „Rūpējies par dabu, un daba rūpēsies par Tevi!“

Ja kāds vēlas iegādāties auduma sejas masku, lūdzu vēršaties pie Dailas Piksones, vai zvaniet uz Latviešu Ciema biroja tālr. 98002977! Ja vēlaties ziedot naudu par uzšūto masku, tad to varat darīt Latviešu Ciema birojā!

Ingrīda Biezaite
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com