Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


MLOA aicina

„virtuāli“ apmeklēt Aizvesto piemiņas sarīkojumu

Laikraksts Latvietis Nr. 599, 2020. g. 3. jūnijā
Anita Andersone -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Karogi_Dzeloni

MLOA

un aizdedzināt svecīti pieminot komunistiskā režīma deportāciju upurus

Aizvesto piemiņas dienu, 14. jūniju, Melburnā atzīmē kopīgi visas trīs Baltijas valstis, katra kopiena pēc kārtas uzņemoties rīkošanas atbildību. Šogad rīkošanas reize ir latviešiem un, nevēloties padoties cilvēku pulcēšanās nepateicīgajiem koronavīrusa ierobežojumiem, Melburnas Latviešu organizāciju apvienība rīko sarīkojumu, kurš uz ierobežotu laiku būs apmeklējams tīmeklī.

Sarīkojumu veidos uzrunu un muzikālu sniegumu ierakstu virknējums. Uzrunas būs angļu valodā, mūsu kopējā valodā ar igauņiem un lietuviešiem. Piedalīsies Baltijas valstu goda konsuli Viktorijā – Danute Levicka, Lietuvas republikas goda ģenerālkonsule un Igaunijas un Latvijas republiku goda konsuli Lembits Marders un Jānis Roberts Dēļiņš. Goda runas teiks Egils Levits, Latvijas Valsts prezidents, un Vaira Vīķe-Freiberga, Latvijas Valsts prezidente (1999 – 2007). Ar muzikāliem priekšnesumiem piedalīsies mākslinieki no vietējās baltiešu saimes, kā arī no mājām.

Sarīkojums būs apmeklējams YouTube vietnē ar privātu pieslēgumu, sākot ar 14. jūniju līdz mēneša beigām. Saite tiks izsniegta uz pieprasījumu, kā arī izziņota tīmeklī dažas dienas iepriekš. Sidnejā varēs saņemt saiti, sazinoties ar Baltiešu komitejas pārstāvi Ojāru Gresti ojars.greste@gmail.com, un Adelaidē, sazinoties ar Baltiešu komitejas pārstāvi Pēteri Strazdu ipstrazds@gmail.com vai Adelaides Latviešu biedrības priekšsēdi Ilzi Radziņu alb@alb.org.au, un ikviens ir aicināts pieteikties pie Melburnas Latviešu organizāciju apvienības priekšsēdes, Anitas Andersones info.mloa@gmail.com. Saiti publicēs arī Laikrakstā Latvietis www.laikraksts.com (sarīkojumu kalendārā), Sidnejas Latviešu biedrības mājaslapā slb.org.au un LAAJ kalendārā laaj.org.au. Sarīkojumu paredzēts laist ēterā svētdien, 2020. gada 14. jūnijā no plkst. 10.00 (EST) un būs pieejams līdz 30. jūnijam.

Kaut iemesls šai ikgadējai tikšanās reizei ir skaudrs, dalīšanās mūsu kopīgā sāpju liktenī ir veidojusi savstarpēju tuvību un draudzību ar mūsu baltiešu kaimiņiem.

Silti mudinām ik vienu ienākt mūsu sarīkojuma telpā. Aicinām ik vienam mājās aizdedzināt svecīti, pieminot mūsu tautu deportāciju upurus.

Anita Andersone,
MLOA priekšsēde
info.mloa@gmail.comAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com