Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Sveiciens 4. maijā

Sidnejas Latviešu biedrības priekšsēdis

Laikraksts Latvietis Nr. 596, 2020. g. 13. maijā
Jānis Čečiņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
SidnejasLatviesuBiedriba

Sveicināti!

Sveicināti, SLB biedri un draugi Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienā!

Šogad esam tagad jau apraduši ar Covid-19 saistītiem ierobežojumiem, un dzīve sāk ieņemt kaut kādu rutīnu. Varam justies laimīgi, ka gan Austrālijā, gan Latvijā valdības agri spēra soļus, lai pasargātu iedzīvotājus un nepārslogotu veselības sistēmas, un lai valsts ekonomijas turpinātu, cik vien iespējams, darboties. Līdz ar to, abās ir salīdzinoši maz saslimušo un maz mirušo. Cilvēki nav neēduši vai izmesti no mājām.

Varam justies pateicīgi, ka abās valstīs iedzīvotāji ir tik saprātīgi, ka visumā ievēro ierobežojumus un abas valstis jau var, ļoti piesardzīgi, sākt palēnām, pakāpeniski mēģināt atcelt dažus ierobežojumus ar cerību, ka tas neizraisīs otru pandēmijas vilni. Turēsim īkšķus (un mazgāsim rokas!), ka atvieglinājumi izdosies un varēs turpināties. Baltos galdautus, lai atzīmētu svētku dienu, šogad katram bija vēl jāuzklāj atsevišķi savās mājās.

Šeit, Sidnejas latviešu namā, viss ir kluss un mierīgs. Nams, kā sabiedriska telpa, vēl arvien ir slēgts, jo nevaram vēl pulcēties ne mēģinājumiem, nedz sarīkojumiem. Atzīstot to, ka ierobežojumi mums nes zaudējumus, Federālā valdība biedrībai ir piešķīrusi $10 000 pabalstu, un, sākot ar šo mēnesi, paredzams, ka mūsu algotie darbinieki saņems JobKeeper pabalstu.

Kaut namā nenotiek sarīkojumi, tas nenozīmē, ka biedrībā nenotiek darbība!

Vēl arvien izdodam Ritumu*, bet sagatavošana tagad notiek mājās un izsūtīšana galvenokārt elektroniski. Pateicos visiem biedriem un abonētājiem, kuri ir atsaukušies un pārgājuši uz Rituma saņemšanu elektroniskā formatā, jo tas ne tikai pasargā talciniekus, bet katru mēnesi ietaupa biedrībai vairāk nekā $300 pasta izdevumos vien.

Elektronika un internets tagad ir neatņemama daļa no daudzu mūsu dzīves. Kur mēs būtu, ja šī pandēmija būtu notikusi pirms, teiksim, 20 gadiem?

Lai pēc iespējas varētu turpināt biedrības darbību, SLB valdes sēde aprīlī notika attālināti, pielietojot Zoom tehnoloģiju. Tā ir viena no populārākajām programmām, ko tagad pielieto visā pasaulē, lai tiktos ar draugiem, vadītu sēdes un noturētu klases, koncertus un mēģinājumus.

Šomēnes mēs izmēģināsim arī Zoom referātu. Ilze Tomasa (Thomas) stāstīs par to, kā latviešiem deva uzvārdus. Jautrs un informatīvs temats visām paaudzēm. Skatiet sludinājumu tālāk Ritumā un pievienojieties, ja varat.

Turpināsim būt piesardzīgi, ievērosim ierobežojumus, rūpēsimies par citiem un dzīvosim tā, lai veicinātu to, ka itin drīz mēs visi atkal varēsim tikties kādā sarīkojumā Latviešu namā.

Jānis Čečiņš
Sidnejas Latviešu biedrības priekšsēdis
Sidnejas Latviešu biedrības biļetenā „Ritums“, 2020. g. maijā

* Sidnejas Latviešu biedrības mēnešraksts.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com