Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Neaizmirstamās Lieldienas

Svinēšana Adelaides aprūpes mājā

Laikraksts Latvietis Nr. 592, 2020. g. 16. apr.
Margota Puķīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AAC

Margota Puķīte krāsotās Lieldienu olas sagatavo izdalīšanai Aprūpes nama iemītniekiem. FOTO Ints Puķītis.

Paulīne Vovere. FOTO Amber Aged Care darbinieks.

Lūcija Jaunzeme. FOTO Amber Aged Care darbinieks.

Roberts Čakurs. FOTO Amber Aged Care darbinieks.

Jau gadu simtiem kristieši visā pasaulē svinējuši Lieldienas. Baznīcas pilnas, mājas kārtībā jau gatavojās svinēt Kristus augšāmcelšanos. Jau sākuši vākt brūnās sīpolu mizas olu krāsošanai, draugi un radi brauc lielus attālumus, lai pavadīt laiku kopā ar saviem mīļotajiem. Bērni nevar sagaidīt, ko Lieldienu zaķis būs atnesis viņiem.

2020. gadā viss ir strauji mainījies; pasauli ir pārņēmis korona vīrus. Vairākās zemēs aizliegts ceļot, ierobežots laiks, kad var iepirkt pārtiku un citas lietas izdzīvošanai, ciemos iet arī nedrīkst. Tas arī attiecās uz vairākām iestādēm un arī Amber Aged Care – Adelaides aprūpes mājā.

Amber Aged Care svin baltiešiem un citām kultūrām svarīgus pasākumus, un tie tiek rūpīgi atzīmēti darbības kalendārā. Lieldienas ir viens no šādiem svētkiem, kad tie, kuri vēlās, piedalās olas krāsošanā. Tinot savu olu sīpola mizā, daudziem nāk prātā atmiņas, kad kā bērni Latvijā viņi mājās kopā ar ģimeni gatavojās Lieldienām. Lieldienas arī saistītas ar pavasari, jo beidzot dienas kļūst garākas un siltāks, un visi priecājās par pumpuriem un svaigām jaunām zaļām lapām.

Austrālijā gan tie ir rudens svētki. Viens no jaukākajiem mirkļiem šajā aktivitātē ir, kad olas novārītas un tas brīdis pienācis, kad drīkst izņemt olu ārā no mizas. Tas tiek darīts ļoti uzmanīgi, jo būtu žēl, ja ola saplīstu. Beidzot, kad sīpolu miza noņemta nost, rokā redzams skaists brīnums. Kas būtu ticējis, ka no vienkāršas brūnas mizas iznāk skaista, nokrāsota ola dažādos brūnos, dzeltenos toņos, šur tur parādās zaļa krāsa pat vietām iesarkana. Viens ar otru apbrīno un salīdzina olas skaistumu.

Tā tas bija. Šodien šāda aktivitāte aizliegta sakarā ar vīrusu. Sanākšana kopā lielos skaitļos aizliegta. Kā varētu iepriecināt mūsu trauslos senjorus, kuri krāsojuši olas visu savu garo mūžu? Brīvprātīgajiem darbiniekiem radās ideja, ka viņi varētu olas nokrāsot un nodot izdalīšanai, jo viņi saprot, cik svarīgas ir Lieldienas šai paaudzei. Šie cilvēki ir piedzīvojuši karu, bēgļu nometnes, emigrējuši uz citu zemi, kurā atrada drošību sākt jaunu dzīvi. Tā nu šis darbs tika padarīts, un olas tika nogādātas Amber Aged Care tā, lai katrs iemītnieks un darbinieks saņems olu. Aprūpes mājas iedzīvotāji priecājās par jauko pārsteigumu un arī šogad sajuta Lieldienu klātesamību.

Margota Puķīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com