Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Matisons“ uzvar šahā

Latviešu dibinātais klubs ieņem pirmo vietu Dienvidaustrālijas komandu sacensībās

Laikraksts Latvietis Nr. 369, 2015. g. 14. jūlijā
Aivars Līdums -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Aivars Līdums, Maikls Hofs (Michael Hoff), Roberts Hoile, Fedja Zulfic. FOTO Hajrudin Zulfic.

Matisona šaha klubs tika nodibināts 1953. gadā Adelaidē. Tai laikā tur uz dzīvi bija pārcēlušies vairāki izcili latviešu šahisti. Bijušā Liepājas šaha meistara Kārļa Līduma iniciatīvā tie nolēma dibināt paši savu šaha klubu, nosaucot to kādreizējā amatieru pasaules meistara Hermaņa Matisona vardā. Daudzus gadus klubs bija spēcīgākais Dienvidaustralijā un dominēja vietējā šaha dzīvē. Laiku gaitā dibinātāji ir aizgājuši mūžībā, un pēcnācēji ir apsīkuši. Lai turpinātu Matisona uzsākto darbību un daudzinātu izcilā latvieša šahista vārdu, Aivars Līdums ar izciliem panākumiem jau daudzus gadus vada Matisona šaha klubu.

Šī gada sezona sākās ļoti sekmīgi. Dienvidaustrālijas augstākās līgas komandturnīrā piedalījās 9 komandas ar četriem galdiņiem katrā. Matisona pamatsastāvā spēlēja pie 1. galdiņa bijušais Dienvidaustrālijas meistars Fedja Zulfic, pie 2. – Maikls Hofs (Michael Hoff), pie 3. – Dr. Robert Hoile, pie 4. – Aivars Līdums. Cīņa bijā sīva un izšķīrās tikai pēdējā kārtā. Sākot pēdējo kārtu, vadībā ar 19,5 punktiem bija trīs komandas: Matisons, Dengue Le Fevre un Unicorns. Sasprindzinātā gaisotnē Matisons pieveica Dengue Le Fevre 4:0 un Unicorns ar Knights un Bytes nospēlēja neizšķirti – 2:2. Līdz ar to Matisons ieņēma 1. vietu ar 23,5 punktiem, 2. – Unicorns ar 21,5 punktiem un 3. – Dengue Le Fevre ar 19,5 punktiem.

Nedēļu vēlāk sekoja 6 klubu ātrspēles komandturnīrs (tikai 15 minūtes apdomas laiks katram spēlētājam visai partijai). Jau otro gadu pēc kārtas šeit pārliecinoši uzvarēja matisonieši ar 15,5 punktiem, atstājot 2. vietā Modbury Marauders ar 12 punktiem. Matisoniešiem labāko galdiņu sasniegumu balvas saņēma Maikls Hofs, Qi Le Kong-Lim un Aivars Līdums.

Aivars Līdums
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com