Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Lai top! –

Līgo, līgo Rietumkrasta Latviešu izglītības centrā

Laikraksts Latvietis Nr. 368, 2015. g. 10. jūlijā
Sarmīte Lunde -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Jāņu bērni danco. FOTO Arvo Vercamer.

Jāņu bērni. FOTO Arvo Vercamer.

Jāņa māte. FOTO Arvo Vercamer.

Jūrmalnieki spēlē. FOTO Arvo Vercamer.

Trejdeksnītis danco. FOTO Arvo Vercamer.

Pūt, Jānīti, vara tauri,
Sasauc savus Jāņa bērnus...

Klāt atkal vasaras saulgrieži – brīnumainie gaismas svētki, tāds veiksmes un auglības kodēšanas laiks, mūsu senču izkopto rituālu laiks. Kā jau tas iegājies Amerikas Vašingtona pavalstī, šovasar tos ielīgojām mājīgajā Rietumkrasta Latviešu izglītības centrā Šeltonas apkaimē jau sestdien, 20. jūnijā, kopā ar mūsu draugiem lietuviešiem un igauņiem. Turpinot labi iekoptās tradīcijas, centra vadība bija parūpējusies, lai līgotāji justos gaidīti, ērti un omulīgi, sākot ar lieliskām vakariņām latviešu gaumē, beidzot ar dažādām iespējām pārnakšņot mazāk izturīgākajiem jāņotājiem. Līdz vakariņām plkst.5.00 lielie un mazie līgotāji varēja pīt Jāņu vainagus, spēlēt volejbolu, peldēties baseinā, pastaigāties ap ezeru, zvejot un piedalīties dažādu vecumgrupu velo sacīkstēs, kas tika rīkotas, lai papildinātu Magnusa fondu, kas palīdzētu puisītim pārvarēt ļauno slimību.

Septiņos vakarā tikām aicināti noskatīties svētku priekšnesumus Denveras Jūrmalnieku muzikālajā pavadījumā. Programmu pieteica mūsu vecais kursietis no Losandželosas Edvīns Rūsis un iepazīstināja līgotājus ar Jāņu māti Maiju Riekstiņu. Visi kopā uzurrājām mūsu viesiem lietuviešiem un igauņiem, no kuriem vēlāk daudzus redzējām dancojam uzvedumā pastarpām ar mūsu iemīļoto tautas deju ansambli Trejdeksnīti. Tautas dejas mijās ar tautas dziesmām, ar kopā dziedāšanu un Edvīna Rūša asprātīgajiem iestarpinājumiem. Priekšnesumu laikā tika paziņoti arī velo sacīkšu rezultāti un vākta nauda slimajam Magnusam. Protams, neizpalika ierastā klātesošo Jāņu godināšana (šovasar septiņi!), un, lai viņiem vienmēr turētos dūšīgs darba spars, katrs Jānis tika nodrošināts ar pudeli alus, bet visus sanākušos līgotājus Jāņu māte cienāja ar lielā grozā atnesto pašas sieto ļoti gardo Jāņu sieru. No visiem priekšnesumiem Trejdeksnīša – Mugurdancis – ar partneru izķeršanu no skatītājiem un igauņu Alus dancis, liekas, patika visvairāk un saņēma jūsmīgus aplausus uz bis!, bet atvadoties Jāņu bērniem tika piekodināts cītīgi meklēt papardes ziedu. Tālāk sekoja šī jaukā, jautrā Līgo svētku kopā būšana ar dziesmām un dejām pie ugunskura līdz agram rītam.

Jāņu diena atausa skaidra, saulaina un silta. Jāņu bērni tika aicināti kopīgi pabrokastot un apmeklēt prāvestes Daires Cilnes rīta dievkalpojumu Izglītības centra brīvdabas baznīciņā – īpaši pievilcīgajā Meža Dievnamā. Lielisks sākums vasarai, kas rietumkrastā šogad solās būt neparasti karsta.

Līgo!

Sarmīte Lunde
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com