Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


ANO Drošības padome

Jānodrošina NB8 valstu nepārtrauktu pārstāvību

Laikraksts Latvietis Nr. 611, 2020. g. 26. aug.
LR Ārlietu ministrija -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

2020. gada 18. un 19. augustā Tallinā norisinājās Baltijas un Ziemeļvalstu (NB8) formāta valsts sekretāru sanāksme, kurā Latviju pārstāvēja valsts sekretāra vietnieks – politiskais direktors Jānis Mažeiks.

Diskutējot par situāciju Baltkrievijā, valsts sekretāri bija vienisprātis, ka situācijas risināšanā ir nepieciešams iesaistīt Eiropas Drošības un sadarbības organizāciju (EDSO). Sanāksmes turpinājumā tika pārrunāta Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbība, tostarp Covid-19 pandēmijas laikā iegūtā pieredze, kā arī dažādu Baltijas jūras reģiona sadarbības formātu efektivitāte.

Pievēršoties sadarbībai starptautiskajās organizācijās, Igaunija dalījās ar novērojumiem par darbu ANO Drošības padomē, savukārt J. Mažeiks uzsvēra nepieciešamību nodrošināt tajā NB8 valstu nepārtrauktu pārstāvību – šobrīd ANO Drošības padomē ir ievēlēta Igaunija, Norvēģija ir ievēlēta 2021. – 2022. gada termiņam, savukārt Dānija ir izvirzījusi kandidatūru 2024. gada vēlēšanām. Tāpat tika pārrunāti Austrumu partnerības, kā arī klimata un enerģētikas drošības jautājumi. Sanāksmes noslēgumā Zviedrija iepazīstināja ar gaidāmās prezidentūras EDSO aktualitātēm, bet Igaunija izklāstīja savu redzējumu par Trīs jūru iniciatīvu.

Informācijai. NB8 formātā ietilpst Dānija, Igaunija, Islande, Latvija, Lietuva, Norvēģija, Somija un Zviedrija. 2020. gadā NB8 darbu koordinē Igaunija, kas noteikusi šādas prioritātes: drošības stiprināšana, transatlantiskās attiecības un Austrumu partnerība, sadarbība kiberdrošības jomā, reģionālās transporta un enerģētikas infrastruktūras projektu attīstība, digitālā sadarbība, klimata un vides jautājumi, sadarbība kultūrā un veselības aprūpē.

LR Ārlietu ministrijaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com