Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Iepazīstina ar latviešu radītām īsfilmām

Veidotas Džeimsa Džoisa „Ulisam“

Laikraksts Latvietis Nr. 610, 2020. g. 19. aug.
Īrijas vēstniecība Latvijā -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Īrijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Džims Henesijs un latviešu aktrise Samira Adgezalova. FOTO Ieva Makere.

11. augusta pievakarē Īrijas vēstniecība Latvijā organizēja pasākumu, lai atzīmētu savstarpējo sadarbību filmu industrijā. Klātesošajiem tika prezentētas divas īsfilmas par rakstnieka Džeimsa Džoisa pasaulslaveno darbu Uliss. Klātesošos uzrunāja un ar kopīgo projektu iepazīstināja Īrijas vēstnieks Latvijā Džims Henesijs un latviešu aktrise Samira Adgezalova.

Pirmā īsfilma A New Day Will Be, ar ko tika iepazīstināti klātesošie, sastāv no virknes īsu fragmentu, kam par pamatu ir Īrijas vēstniecību iesūtītie video no visas pasaules, kas tapis par godu pasaulslavenajam romānam Uliss. Kā atzīst Īrijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Džims Henesijs, panākt to, ka īsfilmā pēdējais kadrs ir tieši no Rīgas, ar aktrisēm Antu Aizupi un Samiru Adgezalovu, nav bijis viegli: „Video fragmenti tika iesūtīti no visas pasaules: Londonas, Ņujorkas, Tokijas. Neskatoties uz to, ka mūsu resursi bija ierobežoti, kopā ar filmēšanas komandu, tikām galā ar uzdevumu. Galarezultātu Īrijas Ārlietu ministrija novērtēja kā ļoti kvalitatīvu un radošu.“

Savukārt nedaudz vairāk nekā 7 minūtes īsajā filmā Uliss: Blūma dienas ceļojums redzami romāna Uliss lasījumi Rīgas ielās. „Blūma diena Dublinā nav iedomājama bez Džeimsa Džoisa talanta cienītāju došanās ielās, tērpjoties karaļa Eduarda VII laika tērpos un izspēlējot ainas no šī pasaulslavenā romāna. Protams, neiztrūkstoši ir „Ulisa“ lasījumi. Rīga filmēšanai bija īpaši piemērota, jo šeit varēja uzburt Dublinu 20. gadsimta sākumā,“ par galarezultātu apmierināts ir vēstnieks.

„Man bija liels prieks iesaistīties projektā, kas Īrijai un pārējai pasaulei var parādīt to, cik kvalitatīva un radoša ir mūsu filmu industrija. Manuprāt, mums ir daudz ideju un spējam atrast veidus, kā tās īstenot arī tad, ja projektā nav iesaistīts ievērojams budžets. Ir prieks, ka to novērtē arī citi, ar mūsu ainu nobeidzot īsfilmu, padarot to par tādu kā „odziņu“,“ pieredzē dalās Samira Adgezalova.

Filmēšanas procesā piedalījās aktrises Anta Aizupe un Samira Adgezalova, ainās: Edijs Bērziņš, Andrejs Germsons. Kamera – Elvijs Pārpucis, gaismas – Kristaps Kukainis, redaktors – Dāvis Engers. Projekta realizēšanā iesaistījās arī Eugene Downes, Dr. Eamonn McKee, Rua Barron, Will Dunleavy, Ceara Dorman.

Īsfilma A New Day Will Be:
https://www.youtube.com/watch?v=HtToq6pmRnM

Īsfilma Uliss: Blūma dienas ceļojums:
https://www.youtube.com/watch?v=44cjlf0Yl9I

Īrijas vēstniecība Latvijā
2020. gada 12. augustāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com