Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Labklājības rezidenču tīkls

Tiešsaistes konference

Laikraksts Latvietis Nr. 610, 2020. g. 19. aug.
Jānis Laucenieks un Odrija Fišere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Well_being

Labklājības rezidences: metodika un pieredze no 2020. gada 17. līdz 21. augustam, izmantojot ZOOM un Facebook

Vienas nedēļas laikā no 17. līdz 21. augustam mākslinieki, organizatori, sociālās un veselības aprūpes pārstāvji dalīsies pieredzē par sociāli iesaistītu mākslas praksi – labklājības rezidencēm kā 3 gadu ilga projekta Labklājības rezidenču tīkls noslēguma pasākumu.

Izmantojot pieredzi no konferencēm, mācību vizītēm, ideju laboratorijām un pilot-rezidencēm, šis starptautiskais projekts rezultējas ar visiem pieejamu bezmaksas metodoloģisko publikāciju, kas labklājības rezidenču potenciālajiem organizatoriem un dalībniekiem palīdzēs orientēties labklājības rezidenču procesos. Publikācijas prezentācija ievadīs 5 dienu konferenci, kur runātāji, pārstāvot visas organizācijas, dalīsies savā pieredzē. Saturs būs pieejams izmantojot Zoom un Facebook un vēlāk YouTube. Komunikācija notiks angļu valodā.

Labklājības rezidence ir jēdziens, kas apvieno mākslas rezidences un sociāli atbildīgu mākslu. Rezidences ir cieši saistītas ar sociālajām un veselības aprūpes organizācijām, piemēram, aprūpes namiem, slimnīcām, cietumiem vai bērnunamiem u.c. Šādās rezidencēs mākslinieki rada mākslas darbus sadarbībā ar cilvēkiem, kas dzīvo un strādā iepriekš minētā vidē.

Kopš 2018. gada biedrības Sansusī vadībā piecas organizācijas – no Latvijas (Sansusī, Rīgas cirks), no Krievijas (Sortavalas Sociālais un kultūras jauniešu centrs), no Somijas (Piste Kollektiivi) un no Zviedrijas (Resurscentrum för konst (ArtNorth)) – ir izveidojušas labklājības rezidenču tīklu un izstrādājušas metodiku labklājības rezidencēm.

Projektu ir atbalstījusi Baltijas jūras valstu padome, Ziemeļvalstu Baltijas mobilitātes programma, Somijas Izglītības un kultūras ministrija, Somijas Mākslas veicināšanas centrs, Norbotenas reģions, Nordisk Kulturfond, Latvijas Valsts kultūrkapitāla fonds.

Lasīt vairāk: https://www.wellbeingresidency.net/

Jānis Laucenieks,
koordinators

Odrija Fišere,
Rīgas cirka rezidenču programmas kuratore

2020. gada 13. augustāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com