Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


LELBĀL Latvijas apgabala prāveste

Ievēlēta mācītāja Ieva Puriņa

Laikraksts Latvietis Nr. 609, 2020. g. 12. aug.
LELBĀL (Latvijas Evanģēliski luteriskā baznīca ārpus Latvijas) -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Purina

Mācītāja Ieva Puriņa. FOTO no Ievas Puriņas personīgā arhīva.

Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas ārpus Latvijas tās Latvijas apgabala sinodē, kas norisinājās 1. augustā Sv. Pestītāja baznīcā, Rīgā, ar pārliecinošu balsu vairākumu par apgabala prāvesti ievēlēta mācītāja Ieva Puriņa. Uz šo amatu bija divi pretendenti – māc. Ieva Puriņa un māc. Rinalds Gulbis.

Puriņa 2000. gadā absolvējusi Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultāti, iegūstot maģistra grādu teoloģijā. Savas darba gaitas baznīcā uzsākusi kā evaņģēliste LELB Madonas prāvesta iecirknī, 2005. gadā ordinēta par diakoni un kalpojusi Beļģijas latviešu ev. lut. draudzē, no 2009. gada kalpojusi Rīgas Evaņģēliskajā draudzē, kur 2014. gadā ordinēta par mācītāju. 2019. gada decembrī izbeigusi kalpošanas gaitas. Jāatzīmē, ka I. Puriņa pēc ilga laika pārtraukuma bija pirmā sieviete, kura Latvijā tika ordinēta par mācītāju arhibīskapa Elmāra Ernsta Rozīša vadībā, un tagad ir pirmā sieviete, kura pildīs LELBĀL Latvijas apgabala prāvestes pienākumus.

LELBĀL virsvalde māc. I. Puriņu par Latvijas apgabala prāvesti apstiprināja vienbalsīgi savā balsojumā trešdien, 5. augustā, līdz ar ko I. Puriņa no 6. augusta pilntiesīgi sāka pildīt apgabala prāvestes pienākumus.

Prāveste Ieva Puriņa par saviem darbības mērķiem izvirza vienot Latvijas apgabala draudzes un garīdzniekus to dažādībā, kā arī LELBĀL oficiāla baznīcas statusa iegūšanu un reģistrāciju Latvijā. Tāpat Puriņa atzīmē, ka apgabala vienam no virsuzdevumiem jābūt kalpošanai sabiedrības vismazāk aizsargātajām grupām – cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, senioriem, bērniem aprūpes iestādēs, cilvēkiem cietumos un citviet, kur nepieciešams garīgs atbalsts.

Runājot par sadarbību ar LELB, Puriņa norāda – „Es gribētu likt uzsvaru mūsu sadarbībā uz vienojošo un kopīgo, ne tik daudz atšķirīgo abu baznīcu kopībā.“

Uzziņai

Latvijas evaņģēliski luteriskā baznīca ārpus Latvijas ir LELB tieša pēctece, kas arhibīskapa Teodora Grīnberga un vairuma iecirkņu prāvestu vadībā pēc Latvijas okupācijas turpināja savu darbību trimdā. Šobrīd LELBĀL ir lielākā latviešus vienojošā organizācija pasaulē, tās darbības lauks aptver Eiropu, Austrāliju, Ziemeļu un Dienvidameriku. LELBĀL šī brīža arhibīskape ir Lauma Zušēvica, kura rezidē Milvokos (ASV). LELBĀL Latvijā atgriezās 2016. gadā, kad arī tika izveidots Latvijas apgabals.

LELBĀL
Rīga, Milvoki, ASV
2020. gada 6. augustsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com