Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Rāmi, lēnām, pamazām...

Pieci mēneši Sidnejas Latviešu namā

Laikraksts Latvietis Nr. 607, 2020. g. 29. jūlijā
Jānis Čečiņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
SidnejasLatviesuBiedriba

Jaunais nama žogs un vārti. FOTO Jānis Čečiņš.

Kafejnīcā atjauno parketu. FOTO Jānis Čečiņš.

Marta vidū, dažu dienu laikā, ar valdības dekrētu Covid-19 izplatīšanās dēļ bija jāslēdz Sidnejas Latviešu nams. Nebijām jau vienīgie. Slēdza visu. Skolas, veikalus, ēdnīcas, daudzas darbavietas. Pēc iespējas, visi sēdējām mājās un kāju spērām pāri slieksnim tikai nepieciešamos gadījumos. Gaidījām, kas notiks – vai slimība lauzīsies iekšā pa durvīm, vai mierīgi pāries.

Pēc dažām nedēļām jau varējām uzelpot (ar vai bez maskām), jo likās, ka Jaundienvidvelsas valdības piesardzīgā pieeja pirmo uzliesmojumu bija apdzēsusi un itin drīz sāka atvieglināt daudzos ierobežojumus.

Jau pirmajās pandēmijas dienās biedrības darbiniekus bijām pārcēluši no Nama uz darbu savās mājās. Pārvedām datorus un dokumentus. Mēģinājām pēc iespējas turpināt Sidnejas Latviešu biedrības darbu. Nolēmām, ka lai uzturētu saiti ar biedriem un pārējiem Sidnejas un apkārtnes latviešiem, it sevišķi pašizolēšanās laikā, ir svarīgi turpināt izdot mēnešrakstu Ritums. Parastai – lielai, jautrai talcinieku grupai, kas to drukā un sagatavo izsūtīšanai pa pastu, nebija vairs atļauts sanākt. Pārveidojām Ritumu par elektronisku apkārtrakstu.

Gan lielākām, gan mazākām grupām nevarēja notikt nedz mēģinājumi, nedz sanāksmes. Un ko darīt ar sarīkojumiem? Tāpat kā pārējā pasaulē, jāiet laikiem līdz un jāpielieto elektroniskās iespējas. Jā, diemžēl, daži, kam nav interneta pieslēguma, tos nevarēs baudīt, bet ne jau visi vienmēr tiek uz visu ko Namā tā vai tā. Zoom platformā rīkotais Adelaides referentes Ilzes Tomasas referāts Par uzvārdu došanu piesaistīja vairāk nekā piecdesmit dalībniekus ne tikai no Sidnejas, bet arī no citām vietām Austrālijā, Eiropā un Amerikā, un to pēc tam ir noskatījušies vairāki simti skatītāju dažādās pasaules malās. Arī elektroniskie Jāņi SLB mājas lapā guva labu atsaucību – citi baudīja mūziķu priekšnesumus, daži izmēģināja siera recepti. Par SLT Skroderdienas Silmačos uzveduma ierakstu pat dzirdējām – labākais no visiem redzētajiem!

Kamēr nams ir tukšs un kluss, bija iespēja paveikt dažādus būvdarbus. Atjaunojām grīdas visās trīs zālēs un pabeidzām priekšas vārtu un žoga būvi. Vēl tikai jāpiestrādā pie dārza uzkopšanas, lai pavasarī viss var no jauna saaugt.

Aizliegumus tagad jau pakāpeniski sāk atcelt, un, ja visu atkal nepārtrauks kāds otrais vilnis, varam sākt domāt par sociāli distancētu pulcēšanos atkal Namā. Vairāki regulārie cittautieši īrētāji jau atsākuši savas nodarbības. Arī krājaizdevsabiedrības birojs atsāka darboties jūnija vidū. Latvieši tomēr tādi piesardzīgāki. Kā jau populārajā Brāļu Laivinieku dziesmā dziedām: Rāmi, lēnām, Rāmi, lēnām, Rāmi lēnām, pamazām...

Jūlija sākumā darbību atsāka Zolītes grupa, nedēļu vēlāk Seniori pulcējās savā ierastajā ikmēneša saietā. Pēc skolas brīvdienām ierobežotu darbību atsāks Sestdienas skola. Augustā Dāmu kopa paredz, tagad gan tikai ar iepriekšpieteikšanos, atsākt Ceturtdienas pusdienas, un mēneša beigās notiks biedrības pilnsapulce.

Šis gads Sidnejas Latviešu namā noteikti nebūs tik aktīvs, kā esam pieraduši un kā bijām iecerējuši, bet palēnām, viena organizācija pēc otras atkal sāk plānot savus mēģinājumus un pieteikt sarīkojumus un sanāksmes. Viss noteikti nebūs tāpat kā bija, jo jauni laiki prasa no mums jaunus paņēmienus.

Tomēr – Rāmi, lēnām, pamazām.

Jānis Čečiņš,
SLB valdes priekšsēdētājs
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com