Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pēc četriem mēnešiem divtulībā

Sidnejas senioru saiets

Laikraksts Latvietis Nr. 607, 2020. g. 29. jūlijā
Baiba Haringtona - (Harrington)


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
SidnejasLatviesuBiedriba

Ilona Brūvere referē Sidnejas senioru saietā. FOTO Pēteris Kļaviņš.

Ilona Brūvere konferencē 2017. gadā. FOTO no Ilonas Brūveres personīgā arhīva.

Katra mēneša otrajā piektdienā Sidnejas Latviešu Biedrības (SLB) namā notika senioru saiets. Šī ierastā kārtība izjuka martā, kad Sidnejā uzliesmoja Covid-19. Valdība ieveda ierobežojumus, un trīs mēnešus nams bija slēgts. Jūlijā ierobežojumi pakāpeniski tiek samazināti, un nams palēnām sāk atdzīvoties. Aprīlī, maijā, jūnijā senioru saieti nenotika, bet 10. jūlijā jau atkal varēja notikt.

Ir pagājuši veseli četri mēneši kopš pēdējā senioru saieta 13. martā. Caur ZOOM un Skype esam tīri jauki aizstājuši sabiedrību. Esam pieraduši divtulībā dzīvot pa mājām, nekur nebraukt un neiet bez vajadzības. Četrus mēnešus ar vilcienu neesam braukuši. Saka gan, ka vilcieni tukši un Covid-19 ziņā droši.

Nolemju, 10. jūlijā, tāpat kā nesenos labajos laikos, uz namu braukt ar vilcienu. Stacijā gaidu. Pa skaļruni komandējoša balss uzrunā – uzturieties attālināti... nebrauciet ar vilcienu, ja nevajag. Vai man tiešām vajaga braukt? Nezinu! Iekāpju vilcienā, tas izrādās puspilns! Vai arī pustukšs? Vai varu pietiekami attālināties? Laikam gan!

Tuvojoties Namam, jau pa gabalu redzu tautiešus sanākam. Ierodas kādi 14. Ināra Krūmiņa un Edīte Soboļevska kafejnīcu ir atvērušas. Kafija labi smaržo, un kā vienmēr ir pīrāgi, smalkmaizītes, plātsmaize, kliņģeris un kūka. Tomēr jauki atkal miesā satikties! Šaubu vairs nav – ir labi, ka atbraucu!

Programmas pirmajā daļā Ilona Brūvere stāsta par savu pieredzi Latvijā. Ilona ir uzaugusi Sidnejā un 35 gadus nostrādājusi Jaundienvidvelsas skolās – pēdējos gadus kā direktrise skolā, kur bērniem ir uzvedības traucējumi. Tagad jau daudzus gadus savu laiku dala starp Latviju un Sidneju.

Latvijā Ilona sniedz kursus skolotājiem, meistarklases studentiem angļu valodā, piedalās starptautiskās zinātniskās konferencēs, vairākus gadus strādāja Valsts Pētījuma Projektā (VPP). Tagad gatavo rakstus akadēmiskiem žurnāliem. Ilona ir speciāliste uzvedības uzlabošanas risināšanā klases situācijā. Strādājot un arī dziedot korī ir izceļojusi Latviju un to iemīlējusi. Sevišķi iemīlējusi Latgali. Četrus gadus ir studējusi Latvijas Universitātē, uzrakstījusi doktora disertāciju, to aizstāvējusi, izpelnījusi doktora grādu un tituli. Latvijā savai meitai Klārai sarīkoja varenas kāzas. Stāstījumu senioriem ilustrē ar fotogrāfijām no tiem labākiem laikiem, kad cilvēki vēl varēja ceļot, pulcēties un tuvināties.

Starpbrīdī apsēžamies attālināti pie galdiem, dzeram kafiju un aprunājamies. Apbrīnojam nama klusajos mēnešos izlaboto parketa grīdu un jaunos vārtus un sētu.

Programmas otrajai daļai Jānis Grauds ir izmeklējis trīs Latvijas televīzijas raidījumus. Vispirms noskatāmies Rīta Panorāmā interviju ar Egilu Levitu par viņa pirmo gadu Latvijas valsts prezidenta amatā. Starp citu, prezidents stāsta, ka juties ļoti skeptisks par to, kā Latvijā varēs darboties piecu partiju koalīcijas valdība. Tāda valdība esot retums. Toties bijis patīkami pārsteigts, ka, „neraugoties uz lieliem iekšējiem kašķiem“, valdība darbojas.

Nākamie divi raidījumi bija no Pūra Lādes sērijas par šodienas amata meistaru darbiem. Apbrīnojām, kā tāsiķis Kaspars Zvirbulis Līgatnē no bērzu tāss taisa ārkārtīgi skaistas vāceles un cibas. Kaspars taisa cibas, ar kurām atvietot plastmasas kārbas.

Beidzamā raidījumā noskatāmies saulgriežu tradīcijas, Jāņu siera un maizes gatavošanu, Jāņu zāļu lasīšanu.

Braucot mājās pēc saieta, vilcieni ir samērā tukši. Tomēr citreiz drošības pēc ņemšu līdz sejas masku.

Baiba Vītola Haringtona (Harrington)
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com