Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Dziesmas cilvēcei“

Pētera Vaska skaņdarbs skanēs Jaunzēlandē

Laikraksts Latvietis Nr. 606, 2020. g. 22. jūlijā
Laikraksts „Otago Daily Times“ -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Jaunzēlandes Danedinas Pilsētas koris (City Choir Dunedin) nākamajā mēnesī atgriezīsies uz skatuves ar programmu, pieminot cilvēkus, kuri gājuši bojā, un tos, kuru dzīvi ir mainījusi Covid-19 pandēmija.

Koncertu Dziesmas cilvēcei sestdien, 1. augustā, plkst. 17.30 Noksa (Knox) baznīcā diriģēs kora diriģents Deivids Bērčels (David Burchell) un kori pavadīs Danedinas Simfoniskais orķestris. Uzstāsies solisti Kerolaina Bērčela (Caroline Burchell) – soprāns) un Skots Bezets (Scott Bezett)  baritons.

Koncerta centrālais darbs būs Gabriela Faura populārais un ļoti cilvēciskais Rekviems, kurā korim pievienosies Bezets un Bērčela.

Savu 19. gs. beigās rakstīto Rekviemu Faurs raksturoja kā „drīzāk nāves un laimīgas izglābšanās šūpuļdziesmu, nevis kā sāpīgu piedzīvojumu“.

Programmā tiks iekļauti arī trīs mūsdienu darbi.

Jaunzēlandes komponista Kristofera Māršala (Christopher Marshall) Pastorāle vīriešu balsīm un soprāna solo ir apstrādāts 23. psalms – Tas Kungs ir mans gans.

Māršals ir bijis Mocarta stipendiāts Otago Universitātē. Viņa Pastorāle rada savdabīgu skaņu ar stīgām, ērģelēm un mirdzošiem vibrafona ritmiem, sniedzot fonu vīru korim un skanīgai solo balsij. Īpaši šim koncertam viņš sagatavoja instrumentāciju.

Norvēģu komponista Ola Gjeilo skaņdarbs Dziesma par universālo ir skaņdarbs sieviešu balsīm, stīgu instrumentiem un klavierēm. Gjeilo īpašā sulīgā, harmoniskā skaņa bieži tiek raksturota kā kinematogrāfiska un izteiksmīga.

Viņa kompozīcija, lūgšana par „veselību, mieru [un] pestīšanu universāli“ ir piemērota šim nemierīgajam laikam.

Koncerta Dziesmas cilvēcei programmu noslēgs ar latviešu komponista Pētera Vaska Dona nobis pacem (Dod mums mieru).

Laikraksts „Otago Daily Times“
18.07.2020.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com