Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Intas Celmiņas gleznu izstāde

Mākslas galerijā „Jēkabs“

Laikraksts Latvietis Nr. 606, 2020. g. 22. jūlijā
Mākslas galerija „Jēkabs“ -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Inta Celmiņa „Pilsēta ziemā“, 2019., a.e., 114x146 cm. FOTO Mākslas galerija „Jēkabs“.

Inta Celmiņa „Noskaņa“, 2018., a.e., 114x146 cm. FOTO Mākslas galerija „Jēkabs“.

No 6. jūlija līdz 7. augustam mākslas galerijā Jēkabs būs aplūkojama Intas Celmiņas (1946) gleznu izstāde. Izstādē eksponētās gleznas ir tapušas laikā no 2011. līdz 2019. gadam.

Izstādē eksponētajos darbos atspoguļojas Intas Celmiņas apbrīnojamā spēja abstraktā valodā runāt par dabas un pilsētas motīviem. Māksliniecei raksturīgajos lielformāta gleznojumos ar pastozu, ekspresīvu triepienu palīdzību iedzīvināta pilsēta ziemā, agra pavasara un vēla rudens ainavas kā arī salīdzinoši neparasts motīvs – mēness. Visas gleznas izstaro vitālu enerģiju un mīlestību pret latvisko krāsu kodu. Tajās pārsvarā valda klusināti neitrālie un zemes toņi, papildināti ar atsevišķiem spilgti dzeltenās vai zilās krāsas akcentiem.

Līdztekus abstraktajiem lielformāta gleznojumiem izstādē būs aplūkojamas arī ziedu klusās dabas, kurās Inta Celmiņa teju taustāmā veidā atainojusi ceriņus un peonijas tiem raksturīgajos, sulīgajos krāsu toņos.

Pati māksliniece saka: „Glezniecība cenšas izteikt cilvēka sarežģītākās jūtas un augstākos ideālus, tās izteiksmes līdzekļi pilnveidojas un pārveidojas, tomēr nemainās būtība.“

Inta Celmiņa 1964. gadā ir absolvējusi Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu un 1969. gadā Latvijas Mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļu Eduarda Kalniņa vadībā. Dalību izstādēs Celmiņa ir aizsākusi 1969. gadā. Viņas darbi atrodas gan izstāžu zāles Arsenāls, Latvijas Mākslinieku savienības, A/S Swedbank un vietējās privātajās kolekcijās, gan Krievijas Kultūras ministrijas un Tretjakova Galerijas īpašumā, kā arī citu valstu muzejos un privātajās kolekcijās. Māksliniece ir saņēmusi prēmijas un apbalvojumus gan vietējā, gan starptautiskā mērogā.

Mākslas galerijā Jēkabs Intas Celmiņas darbi būs apskatāmi līdz 2020. gada 7. augutam darba dienās no plkst. 11.00 līdz plkst. 18.00.

Mākslas galerija „Jēkabs“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com