Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Tērbatas iela – gājēju iela

Eksperiments, kurā pārkāpj distancēšanās noteikumus

Laikraksts Latvietis Nr. 606, 2020. g. 22. jūlijā
-


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Tērbatas iela pie Elizabetes ielas. Sākot pārveidot Tērbatas ielu par gājēju ielu; ir atvesti podos iestādīti koki. FOTO Gunārs Nāgels.

Piektdien, 17. jūlijā, gan Latvijas radio, gan TV ziņoja, ka Tērbatas ielā nedēļas nogalēs gaidāma plaša kultūras un izklaides programma. Pirmo reizi Rīgas pašvaldība eksperimenta veidā Tērbatas ielu uz vienu mēnesi atvēlēs gājējiem, velobraucējiem, māmiņām ar bērnu ratiņiem un mazuļiem. Kafejnīcu āra terases jau paplašinātas, atvesti zaļie augi. Nedēļas nogalēs paredzēta plaša kultūras programma, diskusijas, ielu mūzika, un kultūras pasākumi brīvā dabā distancēšanās laikmetā, ir labs risinājums.

Rīgas domes Satiksmes departamenta Satiksmes organizācijas un projektu vadības pārvaldes priekšniece Rudīte Reveliņa izteikusies, ka: „Tērbatas ielai noteikts dzīvojamās zonas statuss.“ Tas nozīmē, ka transportlīdzekļiem, kas pa ielu drīkstēs pārvietoties, tas jādara ar ātrumu, kas nepārsniedz 20 km stundā. Pa ielu var pārvietoties operatīvais un preču piegādes transports, kā arī iedzīvotāji, kas dzīvo Tērbatas ielā. Vienlaikus pašvaldība aicina preču un citas piegādes attiecīgajā dienā veikt līdz plkst. 10. Transportlīdzekļi joprojām drīkst šķērsot ielu krustojumos, tāpēc gājējiem šķērsot krustojumus atļauts tikai pie zaļā luksofora signāla.

Ar pūtēju orķestra skaņām piektdien, 17. jūlijā, svinīgi atklāja Tērbatas vasaras ielu, pa kuru vairs nebrauc automašīnas, bet gan staigāja cilvēki. Kaut Rīgai ir neierasti, ka var staigāt pa ielas vidu, tad tomēr jāsaglabā piesardzība, jo krustojumos automašīnas perpendikulāri joprojām brauc un jāskatās uz luksofora gaismu.

Bet jau 18. jūlija vakarā lasījām ziņas, ka „distancēšanās pārkāpumu dēļ sestdienas pasākumi Tērbatas ielā atcelti; varētu atcelt visu programmu“, jo piektdien Tērbatas gājēju ielas atklāšanas pasākumā, apmeklētāji masveidā neievēroja Covid-19 dēļ noteiktos distancēšanās noteikumus, un tādēļ sestdien pasākumi ir atcelti. Organizatori pavēstīja, ja distancēšanās netiks ievērota, varētu atcelt visus pasākumus. Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) ziņoja, ka „Rīgas pašvaldības policijai (RPP) darbā nāks palīgā Valsts policija“. Tviterī viņš rakstīja: „Valsts policija nāks palīgā pašvaldības policijai un pastiprināti patrulēs, kā arī reģistrēs materiālu un izskatīs administratīvo atbildības pakāpi organizatoram,“

RPP pārstāvis Toms Sadovskis ziņo, ka: „Cilvēku skaits bija pārāk liels, lai tie, kuri gribēja ievērot distancēšanos, varētu to izdarīt.“

Rīgas domes pagaidu administrācijas vadītāja padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Jana Jentkus ziņojusi: „Aicinām iedzīvotājus būt atbildīgiem un rūpēties par savu drošību – ievērot 2 m distanci un nedoties tajās vietās, kur gadījuma veidā veidojas īslaicīgi cilvēku sablīvējumi.“ Pēc J. Jentkus vārdiem, lai veicinātu drošu distancēšanos piektdien grupas „Carnival Youth“ uzstāšanās laikā, Rīgas Pašvaldības policija (RPP) uzraudzījusi koncerta apmeklētājus, „kontrolējot un uzrunājot klātesošos par distances ievērošanu.“ Arī mākslinieki pēc organizatoru lūguma esot no skatuves vairākkārt atgādinājuši par piesardzību un aicinājuši izretoties; video un fotofiksācijas sociālajos tīklos redzam, ka distancēšanās netika panākta.

Pasākuma organizatori min, ka mākslinieku uzstāšanos vēroja ap 400 cilvēku, bet pēc RPP vērtējuma, kvartālā koncerta laikā, ievērojot epidemioloģiskās drošības noteikumus, varēja atrasties līdz 500 cilvēkiem.

Tikmēr veselības ministre Ilze Viņķele (Attīstībai/Par) minējusi, ka „pirmdien aicināšot uz sarunu Rīgas pagaidu administrāciju, lai klātienē izskaidrotu epidemioloģiskās drošības ierobežojumus un novērstu riskus turpmāk.“

Bet Rīgas mēra amata kandidāts Mārtiņš Staķis (Attīstībai/Par) izteicies, ka: „koncertu rīkošana, ja nevar nodrošināt distanci, nav pieļaujama. Uzskatu, ka Rīgas pagaidu administrācijai būtu jāpārskata ielā plānoto pasākumu plāns. Jāatceļ norises, kur nevar nodrošināt distanci.“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com