Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dailes teātris

Pieslēdz vasaras sezonu ar vairākām pirmizrādēm

Laikraksts Latvietis Nr. 602, 2020. g. 24. jūnijā
Dailes teātris -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Esam priecīgi Jūs atkal uzrunāt, un paziņot vairākus lieliskus jaunumus, kas šo vasaru noteikti iezīmēs citādāku kā ierasts līdz šim. Uz Dailes teātra skatuvēm atgriežas aktieri, un mēs izsludinām Pirmssezonas pieslēgumu ar vairākām pirmizrādēm.

1. jūlijā – Vasaras dārza īpašajā atmosfērā pirmizrādi piedzīvos mūsdienu traģēdija – Artūra Dīča Blokmājas DONS KIHOTS Gundara Silakaktiņa režijā. Lomās: Dainis Grūbe un Lauris Subatnieks. Tā būs skatītājiem vēl nebijusi teātra pieredze: apmeklētāji un aktieri atradīsies vienam pret otru neierastā novietojumā, bet izrādes skaņa būs dzirdama digitālajās austiņās, kuras tiks izdalītas pirms izrādes, ievērojot visus drošības un dezinfekcijas pasākumus.

Par izrādi. Parasta mikrorajona tipveida blokmājā ir dzīvoklis, kura durvīm garām ejot, kaimiņi parasti mazliet pieliek soli. Ir labāk nezināt, ko aiz tām dara dzīvokļa vientuļais iemītnieks, kurš sevi dēvē par Jautājuma zīmi, pat tad, ja par pasaules drīzo likteni viņš zina ko tādu, ko nezina neviens cits. Toties Viktors šīm durvīm garām paiet nedrīkst. Viņa ikdienas darbs ir pārbaudīt elektrības skaitītāja rādījumus, lai gan pašam mājās viss jūk un brūk. Ticis iekšā dzīvoklī, Viktors kļūst par Jautājuma zīmes ķīlnieku un līdzzinātāju, un viņam ir tieši viena stunda laika, lai kopā ar stipri savādo blokmājas donkihotu glābtu pasauli.

15. jūlijā – atgriežamies uz Lielās zāles skatuves ar Dankana Makmillana (Divvientulība klātienē; no angļu valodas tulkojis Gints Andžāns.) mīlas stāstu ELPA Dmitrija Petrenko režijā. Lomās: Ieva Segliņa un Gints Andžāns vai Anete Krasovska un Kārlis Arnolds Avots.

Par izrādi. Viņi ir divi un jauni. Sieviete un vīrietis. Kad viņiem ienāk prātā doma par bērnu, to pavada daudzi iemesli, kāpēc tā nav laba ideja. Piemēram, zemeslode taču iet bojā, tāpēc atbildīgi būtu nevis radīt bērnus, bet stādīt mežus... Tomēr vairums cilvēku rada pēcnācējus, nevis domā, kā atveseļot zemeslodes plaušas. Tad kāpēc viņi tagad ir apjukuši? Privātās katastrofas, atšķirībā no tām, ko planētai prognozē zinātnieki, notiek ātri un negaidīti. Aizsit elpu bez brīdinājuma. Kā to atgūt? Un – kāpēc? Šajā viena cēliena mīlestības stāstā skatītājiem būs iespēja nepārprotami ieraudzīt pašiem sevi, esot par lieciniekiem mīloša pāra savstarpējām attiecībām mūža garumā un atklājot krietnu savas dzīves komisma devu, kas ikdienas steigā pārtapusi par bailēm, šaubām, par „lielo“ lēmumu pieņemšanu, rūpēm par pasauli un attiecību saglabāšanu.

23. jūlijā – pirmo reizi sadarbojoties ar teātra trupu KVADRIFRONS, uz Lielās zāles skatuves komēdija! Dailes teātra dramaturģes Justīnes Kļavas Sidraba šķidrums Paulas Pļavnieces režijā. Lomās: Inita Sondore, Alise Danovska, Kaspars Dumburs, Mārtiņš Upenieks, Niklāvs Kurpnieks, Toms Veličko un Andris Bulis.

Par izrādi. Kad dzimtas īpašumā sākas Oskara kāzu rīkošana, atklājas, ka jaunākais brālis plāno stāties laulībā ar vīrieti, un svinību norises vieta tiek izdekorēta ar LGBT kopienas simboliem. Tā kā abas puses kāzu rīkošanu vai kāzu aizliegumu uztver kā kara pieteikumu personīgajai identitātei, sadzīvisks ģimenes konflikts pāraug nežēlīgā cīņa par sabiedrībai labāko, iespējamo vērtību sistēmu. Mirklī, kad šķiet, ka ģimene atradusi kompromisu, kāzu vajadzībām piesaistītais Romas katoļu baznīcas priesteris Modris gatavs darīt jebko, lai pazudušās dvēseles vestu uz pareizā ceļa. Trīsdesmit gadus vecā mājsaimniece Ramona un Lauksaimniecības universitātes absolvents Pēteris ir precējušies kopš vidusskolas beigām. Pētera dzimtas lauku mājā pāris ierīkojis viesu namu un nelielu saimniecību. Viņiem ir skaidri sadalīti pienākumi un atbilde uz jautājumu, kas ir normāls cilvēks? Pētera jaunākais brālis Oskars un māsa Krista visu apzināto mūžu studējuši labākajās Eiropas universitātēs, un rūpes par ģimeni aizstāj ar cīņu par minoritāšu līdztiesību, demokrātiju un dažādībai atvērtu sabiedrību.

No 25. līdz 30. augustam – Vasaras dārzā atkal ar smiekliem iesim pie saknēm, lai atgrieztos nopietnībā pie bitēm sešos SEZONAS PIESLĒGUMS papildkoncertos (2 daļās; pirmizrāde – 2020. gada 12. jūnijā; izrādes ilgums 2h 30min.).

Par koncertiem. Laikā, kad teātra sezonas noslēguma ierastās tradīcijas sagriezušās kājām gaisā, Dailes teātris pieslēdz vēl nenotikušu sezonu ar neierastu pieredzi gan skatītājiem, gan aktieriem. Ar ekskluzīviem koncertiem Vasaras dārzā aktieri aicina spert soli prom no ieilgušās dīkstāves, lai ar katru no jums satiktos tik tuvu cik iespējams. Kā Eduards Smiļģis reiz teicis: „Tādas likstas dēļ jau neiesim viesības atcelt!”, tāpēc ar smiekliem iesim pie saknēm, lai atgrieztos nopietnībā pie bitēm.

Pasākumu pulcēšanās un norises laikā tiks ievēroti visi valstī noteiktie drošības noteikumi

Ja ir slimības simptomi vai noteikts pienākums ievērot pašizolāciju vai mājas karantīnu, aicinām pasākumu neapmeklēt.

Biļetes pieejamas tikai internetā BilesuParadize.lv

Dailes teātrisAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com