Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Papīri kārtībā

Laikraksts Latvietis Nr. 598, 2020. g. 27. maijā
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Trešdien, 20. maijā, Latgales priekšpilsētā, Rīgā kāda mašīna brauca pa Bultu ielu, un, neapstājoties krustojumā ar galveno ielu, Prūšu ielu, pilnā ātrumā taranēja pa Prūšu ielu braucošu trolejbusu. Trolejbuss ietraucās daudzstāvu ēkā, kurai sienā izsita kādus divus kvadrātmetrus lielu caurumu. Avārija ir piefiksēta video ierakstā.

Drīz pēc tam Valsts policija apstiprināja, ka vieglās automašīnas vadītājs atradies krietnā alkohola reibumā, un ka viņš jau 2000. gadā esot piedzēries vadījis mašīnu.

Redzot video ierakstu, man tomēr gribējās saprast, kāpēc notika šāda pārgalvība. Ja dzērājšoferis būtu šādā veidā braucis visu laiku kopš 2000. gada, tad viņš sen jau būtu nosities.

Nepretendēju uz lietas izmeklēšanu, jo par to ir atbildīgas attiecīgās iestādes. Tikai minēšu dažas domas.

Mēs visi pazīstam vietni „Google maps“, un tur doto iespēju pārlūkot ielas attēlus. „Ieejot“ Bultu ielā kādu gabaliņu no Prūšu ielas redzam, ka Bultu iela dodas tālu uz priekšu. Varbūt pirms Prūšu ielas ievērojam ceļa zīmi „Dodiet ceļu“, kura ir pa pusei noslēpta aiz elektrības staba, bet varbūt arī ne. Varbūt ievērojam, ka kādreiz krustojuma sākumā uz ielas ir bijusi uzkrāsota plata pārtraukta šķērslīnija, Ceļa satiksmes noteikumos aprakstītā 930. zīme – vieta, kur jāaptur transportlīdzeklis, ja nepieciešams dot ceļu citam. Bet to drīzāk neredzēsim, jo tā ir gandrīz pilnīgi izbalējusi.

Atkārtoju, ka netaisu nekādus secinājums par šo konkrēto gadījumu.

Cik bieži ir satiksmes negadījums izskaidrots ar to, ka vadītājs neesot ievērojis ceļa satiksmes noteikumus. Tai vietā, lai prasītu, ko varētu darīt, lai nenotiktu šāds pārkāpums, visu vienkārši noraksta uz vadītāja nolaidību.

Piemērs ir Skolas un Dzirnavu ielas krustojums Rīgā. Dzirnavu iela ir galvenā iela, bet pārāk bieži braucēji pa Skolas ielu neievēroja ceļa zīmi „Dodiet ceļu“ un vienkārši izraisīja avārijas, nedodot ceļu, iebraucot krustojumā. Problēma bija vienkārša – ceļa zīmi bija ļoti grūti ievērot. Ilgu laiku nebija vēlme reāli atrisināt problēmu, bet vienkārši norādīt uz vainīgo vadītāju. Pagāju ilgs laiks līdz kamēr uzstādīja lielāku ceļa zīmi, kuru patiešām varēja ievērot.

Cik bieži tas notiek šajā un arī citās jomās – zīmes uzstādītas, un vienalga, vai tās reāli iedarbojas. Vai vēl plašāk – „papīri kārtībā“ un mums nav atbildības par acīmredzamiem stulbumiem.

GN
2020. g. 27. maijāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com