Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ivars Štubis Rīgā

Viss nav pilnīgi bēdīgi

Laikraksts Latvietis Nr. 595, 2020. g. 5. maijā
Ivars Štubis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Daugava. FOTO Ivars Štubis.

Maiga saulīte spīd, un dienas kļūst garākas un siltākas. Vakaros cilvēki sēž Daugavas krastmalā un bauda raibos pavasara saulrietus, protams, tikai pa pāriem; kā rakstīts reklāmas stendos – Kur divi, tur trešais lieks! Pumpuriņi zied, un putniņi čivina. Protams, Austrālijā arī mainās gadalaiki, bet šeit ir tā, ka katru dienu es redzu jaunus ziedus Rīgas kokos un zāle Bastejkalna parkā kļūst arvien zaļāka.

Kamēr cilvēku pasaule turpina palēnināties sakarā ar Covid-19, Zemes mātei ir beidzot iespēja ieelpot svaigo gaisu, un visur dzīvnieciņi un augi turpina dzīvot savos senos ritmos, it kā nekas nebūtu noticis! Mēs, cilvēki, esam bijuši nekaunīgi pret dabu, un šajā brīdī viņa mums rāda, ka varētu iztikt ļoti labi bez mums. Varbūt tā pati izdomāja šo vīrusu, lai mums aizrādītu. Nezinu, vai es ticu pēdējam teikumam, bet tā doma ir spēcīga; cerams, ka tas mainīs vispārējo cilvēka domāšanu turpmāk.

Latvijas robežas bija ļoti agri slēgtas, un tauta vispār ir mazliet paklausīgāka nekā Austrālijā vai ASV. Līdz ar to, ir vēl dažas kafejnīcas un pusdienošanas vietas, kur var iet un pasēdēt, protams ar 2 m attālumu no citiem klientiem! Mēs drīkstam braukt vēl arvien uz laukiem un iet pastaigāties pa ielām. Es dzirdu kā Austrālijā pēkšņi Social Distancing ieteikumi ir kļuvuši ļoti stingri. Mēs redzam šeit ziņās ik pa laikam, ka cilvēki kāvās par tualešu papīra rullīšiem un gaida garās rindās iepirkties. Kaut kā šeit līdz šim nav bijusi manāma tāda panika.

Bet tā kā Latvijā dzīve izskatās pašlaik mazliet brīvāka nekā Austrālijā, tas nenozīmē, ka iet viegli. Es lasīju ziņās, ka bezdarbnieku skaitlis ir pieaudzis Latvijā 8% pēdējā mēneša laikā – mūziķi arī tajā skaitā. Pilnīgi visa kultūras dzīve ir atcelta uz nezināmu laiku. Es varu jau redzēt šur un tur Vecrīgā jaunas zīmes, kas reklamē pārdošanu un ēku iznomāšanu, kur kādreiz stāvēja kāds veikals, krogs vai kafejnīca... No saviem muzikāliem draugiem gan Latvijā, gan Austrālijā – ziņas no visiem ir diezgan pelēkas.

Bet viss nav pilnīgi bēdīgi. Šis ir laiks rakstīt jauno mūziku, apgūt jaunas prasmes un ievest jauninājumus savā mākslā. Šis ir laiks izdomāt jaunus projektus un idejas, kas būs īstenotas tad, kad šī krīze būs cauri, un viendien šī krīze būs arī cauri.

Jumts ir virs galvas, un būtiskais ēdiens ir vēderā, siksna ir savilkta un cerība sirdī. Es lietošu šo kluso laiku efektīgi; pašlaik rakstu jauno albumu un nupat atklāju trīs jaunos instrumentālos skaņdarbus internetā. Laiki ir grūti, bet mēs būsim stiprāki, izturīgāki un arī sirsnīgāki, kad sāksies Jaunā pasaule.

Var klausīties Ivara jauno mūziku uz Spotify, Bandcamp, Youtube, Itunes un citās platformās. Var sekot Ivara ikdienišķajai muzikālajai dzīvei Facebook, sameklēt Ivars Stubis Music. Viņš tur bieži liek video, informāciju un jaunus skaņdarbu sižetus.

Ivars Štubis
2020. g. 21. aprīlī
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com