Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Borisa un Ināras Teterevu fonds

Piešķir 50 000 eiro jaunā koronvīrusa izpētei

Laikraksts Latvietis Nr. 594, 2020. g. 28. apr.
Inga Vasiļjeva -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
TeterevuFonds

Lai stiprinātu Latvijas zinātnieku un mediķu cīņu pret COVID-19 izraisošo SARS-CoV-2 vīrusu, Borisa un Ināras Teterevu fonds ir piešķīris 50 tūkstošus eiro koronvīrusa izpētei. Pirmo atbalstu gūs divi Rīgas Stradiņa universitātes pētījumi.

„Manam vīram vienmēr bijis svarīgi, lai mūsu darbība padarītu pasauli par nedaudz labāku vietu. Šodien, kad pandēmija skar pilnīgi ikvienu, ir pašsaprotami, ka Fonds arī sniedz savu artavu cīņai pret bīstamo vīrusu. Boriss bija ārsts, un Rīgas Stradiņa universitāte bija viņa augstskola. Boriss veltījis daudz tās izaugsmes veicināšanai, un viņš būtu lepns, zinot, ka tur tiek meklēti līdzekļi, kā pasargāt Latvijas mediķus un pacientus no šī koronvīrusa. Esmu pārliecināta, ka arī Latvijas zinātnieki un mediķi spēj dot būtisku ieguldījumu vīrusa nāvējošās ietekmes ierobežošanai, tāpēc uzskatu par mūsu pienākumu viņus atbalstīt. Mums visiem kopā ir jāatrod veids, kā savaldīt šo vīrusu,“ norāda mecenāte Ināra Tetereva.

Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalsts sniedz savu artavu Rīgas Stradiņa universitātes diviem pētījumiem. Pirmais pētījums paredz, izmantojot kvalitatīvi ievāktu COVID-19 pacientu materiālu, noteikt cilvēka imunoloģiskos, ģenētiskos un vides faktorus, kas ietekmē SARS-CoV-2 izraisītās COVID-19 klīniskās izpausmes. Tas ir īpaši būtiski, lai varētu prognozēt slimības gaitu dažāda riska grupu pacientiem, un rezultāti varēs tikt izmantoti, lai izvēlētos atbilstošu ārstēšanu. Pacientu materiāls tiks uzglabāts Valsts iedzīvotāju genoma datu bāzē. Sadarbībā ar Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru, vadošajām Latvijas slimnīcām un citām zinātniskajām institūcijām izveidoto pacientu materiāla biobanka varēs izmantot Latvijā noteikto vīrusa mutāciju tālākai izpētei un citiem ar COVID-19 nākotnes pētījumiem Latvijā un starptautiskā mērogā.

Savukārt otrs pētījums paredz pievērst īpašu uzmanību mediķu aizsardzībai – ar virtuālās realitātes simulāciju palīdzību tiks uzlabota pareiza individuālo aizsardzības līdzekļu lietošana sasirgušu pacientu ārstēšanas un uzraudzības laikā, tādējādi samazinot iespēju medicīnas darbiniekiem inficēties savās darbavietās. Turklāt šī pētījuma rezultāti būs operatīvi pielietojami slimnīcās Latvijā un arī citur.

Fonds atbalstījis Rīgas Stradiņa universitāti kopš savas darbības pirmsākumiem. Borisa un Ināras Teterevu fonds ir piešķīris dažādas stipendijas universitātes studentiem un pasniedzējiem – Mecenāta Borisa Tetereva stipendija medicīnā līdz šim piešķirta jau 23 studentiem, savukārt studiju kursu modernizācijai kopumā piešķirta 91 mērķstipendija docētājiem un atbalstīti citi projekti.

Par Borisa un Ināras Teterevu fondu. Mecenātu Borisa un Ināras Teterevu 2010. gadā nodibinātais ģimenes labdarības fonds atbalsta izcilas un sabiedrībai noderīgas iniciatīvas un veicina kultūras, mākslas un izglītības attīstību Latvijā un pasaulē. Plašāka informācija: www.teterevufonds.lv.

Inga Vasiļjeva
2020. gada 20. aprīlīAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com