Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latviešu leģions un pulkv. Oskars Kalpaks

Atceres sarīkojums Melburnā

Laikraksts Latvietis Nr. 587, 2020. g. 17. martā
Ilze Ābele -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

No kreisās: Ilze Ābele, Karena Inge, Jānis Kārkliņš. FOTO Dāvids Vējiņš.

Daugavas Vanagu Melburnas nodaļa (DVMN) sestdien, 7. martā, atcerējās un pieminēja Latviešu leģionu un pulkvedi Oskaru Kalpaku. Sarīkojums tika apvienots ar vanadžu pusdienām.

Kā parasti, akts sākās ar DV karogu ienešanu un Latvijas valsts himnu Dievs, svētī Latviju. Karoga sardzē šoreiz bija Pēteris Delvers, Mārtiņš Biršs un Indulis Piksons.

Mārtiņš Biršs novadīja lūgšanu.

DVMN priekšsēdis Jānis Kārkliņš uzrunāja klausītājus par pulkvedi Oskaru Kalpaku un Latviešu leģionu; skatīt atsevišķu rakstu ar Jāņa runu.

Ilze Ābele nolasīja Leonīda Breikša balādi Brīvības piemineklis. Akts beidzas ar DV dziesmu un karoga iznešanu.

Sarīkojuma programmu turpināja labi pazīstamā Melburnas dietoloģe Karena Inge. Karenai tēvs Zigurds vai Ziggy, ir labi pazīstams būvmeistars un viens no bijušo Inge brāļu firmas īpašniekiem. Karenai māte ir poļu izcelsmes. Karena mācīja mums par ļoti piemērotu priekšmetu pirms pusdienas ēšanu Zarnas vai gremošanas sistēmas veselība. Runa bija labi ilustrēta ar Powerpoint bildītēm. Visi bijām labi iepriecināti, ka tādas lietas kā skābi kāposti un gurķi, rupjmaize un kefīrs, kuri ir mīļi mums, ir ne tikai garšīgi, bet ļoti veselīgi organismam.

Karena runas beigās atbildēja uz daudz jautājumiem, kuri turpinājās pusdienu laikā līdz pat viņas mājā braukšanai. Karenai pasniedzam rozes ar lielu pateicību par interesanto runu. Viņa nevarēja palikt uz pilnām pusdienām, bet bija ļoti iespaidota par tām, nofotogrāfējot, tās un jūsmoja, cik garšīga zupa un cik labi galvenie ēdieni izskatījās. Paldies mājasmātēm, saimniecēm – Ingrīdai Hawke, Martai Apinei un Ērikai Riemerei. Karenas runa bija angļu valodā, un tā arī tie, kuri tikai runāja angliski, bija iesaistīti.

Paldies visiem palīgiem. Paldies visiem, kuri atbalstīja un regulāri atbalsta Daugavas Vanagus!

Ilze Ābele
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com