Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Trīs mākslinieki Baltajā zālē, Sidnejas Latviešu namā

Mākslinieki – Rasma un Indulis Krādziņi un Liena Sveile

Laikraksts Latvietis Nr. 581, 2020. g. 11. febr.
Ojārs Greste -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Mākslinieki, no kreisās: Rasma un Indulis Krādziņi, Liena Sveile. FOTO Ojārs Greste.

Rasmas Krādziņas zīda gleznojums. FOTO Ojārs Greste.

Induļa Krādziņa fotogrāfija. FOTO Ojārs Greste.

Liena Sveile. „Mākoņu sapnis“. FOTO Ojārs Greste.

Sidnejas Latviešu nama Baltajā zālē pašlaik ir skatāmi trīs mākslinieku darbi – Rasmas Krādziņas keramika un gleznojumi uz zīda, un Induļa Krādziņa un Lienas Sveiles fotogrāfijas. Izstāde atvērta līdz 31. martam.

Izstādi atklāja 2. februārī pirms Latvijas Jauniešu kora BALSIS koncerta Sidnejas Latviešu namā.

Darbu tematika pārsvarā ir dabas dzīvība košās krāsās gan tuvplānā, gan plašā skatā. Ir arī daži labi pazīstami Latvijas arhitektūras skati.

Rasma Krādziņa ir piecus gadus studējusi mākslas skolā (National Art School, Sidnejā) un ir strādājusi kā skolotāja pamatskolā, mācot mākslu. Rasma iepazinās ar zīda gleznošanas tehniku 2011. gadā, kad viesojās Latvijā. Ar ģimenes radinieces palīdzību, kas zināja šīs gleznošanas veida īpašības, Rasma varēja izmantot Aizkraukles Mākslas skolas telpas vasaras atvaļinājuma laikā un eksperimentēt. Turpmāko gadu ceļojumos uz Latviju Rasma paplašināja savas zināšanas. Gleznošana uz zīda prasa pavisam cita veida krāsas nekā audeklam un citu gleznošanas tehniku, un rezultāti var būt neparedzēti. Šajā izstādē ir redzamas vairākas ierāmētas gleznas uz zīda, ka arī zīda šalles un apmetņi valkāšanai. Rasma glezno arī uz audekla, bet pašlaik fokuss ir uz zīda. Rasma nodarbojas arī ar keramiku; pašai ir savs māla virpa un ceplis – un rada dažādus lietišķās mākslas objektus.

Indulis Krādziņš fokusē savu kameru pārsvarā uz dabu un cenšas savās fotogrāfijās parādīt dabas skaistumu. Viņš ir aktīvi fotografējis jau kopš 10 gadu vecuma, kad viņam uzdāvināja četrkantaino box Brownie filmas kameru. Šīs izstādes darbos ir redzama daba varenā plašumā, kā arī sīkās ziedu detaļās un dzīvās radībās. Indulim vienmēr ir līdz kāda no viņa kamerām, lai uztvertu dzīves īslaicīgos un burvīgos mirkļus.

Liena Sveile Sidnejā ir pazīstama kā gleznotāja un fotogrāfe, un ir bieži piedalījusies gan stājmākslas, gan foto izstādēs. Liena sāka zīmēt un fotografēt jau agros bērnības gados. Lienai tēvs bija dārznieks un no viņa Liena iemācījās mīlēt dabu. Fotografējot dabu, Liena cenšas parādīt gaismu un dabas garīgo mieru, parādīt ne tikai fizisko, bet neredzamo kosmosa radītāja spēku. Šī neredzamā klātbūtne ir jūtama Lienas košajās krāsu fotogrāfijas no klintīm un debess atspīduma.

Aicinu jūs baudīt šo dzīvo izstādi!

Izstādi iekārtoja visi trīs mākslinieki ar Austrālijas Latviešu mākslinieku apvienības (ALMA) palīdzību.

Ojārs Greste
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com