Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Melburnas Kausa diena Latviešu Ciemā

Notika arī cepuru sacensības

Laikraksts Latvietis Nr. 574, 2020. g. 1. janv.
Eva Brennere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LatviesuCiems

Melburnas Kausa diena Latviešu ciemā. FOTO Ingrīda Biezaite.

No kreisās: Ieva Kaina, Elvīra Latiša, Anna Švalbe, Betija Plūme, Visvaldis Sniedze. FOTO Ingrīda Biezaite.

Melburnas Kausu iegūst uzvarētājs zirgu skriešanas sacīkstēs, kas notiek katru gadu novembra pirmajā otrdienā Melburnā, un ir publiska brīvdiena visā Viktorijas pavalstī.

Sacīkstēs piedalās zirgi un viņu žokeji no visas pasaules, bieži ārzemnieki ir vinnētāji. Tie ir lieli svētki, tur pulcējas reizēm pāri par 100 000 apmeklētāju, tur arī notiek modes skates, īpaši cepuru sacensības. Tiek servēti ļoti labi ēdieni un dzērieni, var naudu paspēlēt vai vinnēt – kā laimējas!

Svarīgi ir arī laika apstākļi. Ja līst lietus, nav patīkami stāvēt ārā. Melburnā bija lietains laiks, bet tieši Melburnas kausa dienā laiks bija brīnišķīgs – spīdēja saule un lietus nebija, pamatīgs lietus atgriezās divas dienas vēlāk.

Zirgu skriešanas sacīkstes notiek tikpat kā visu dienu, bet galvenais skrējiens, kur uzvarētājs iegūst Melburnas Kausu – brīnišķīgs ornaments, ko pasniedz zirga īpašniekam, notiek ap plkst. 15 pēcpusdienā.

Esam Austrālijā nodzīvojuši pietiekoši ilgi, lai ar prieku arī piedalītos mūsu mītnes zemes svētkos, un otrdien, 5. novembrī, plkst. 13 Ciema lielajā zālē baudījām Melburnas Kausa sarīkojumu.

Sēdējām pie skaisti klātiem galdiem, baudījām lauku pavardā gatavotas pusdienas, kā arī pīrāgus, maizītes, dažādas kūkas un tortes, dažādus dzērienus – tēju vai kafiju.

Gandrīz visām sievietēm bija cepure vai kāds cits rotājums uz galvas, un bija tiešām jāpriecājas par lielo izdomu.

Notika arī cepuru sacensības. Žūrija – Daila Piksone un Ingrīda Biezaite novērtēja visas un izlēma, kuras bija godalgojamas īpašās kategorijās un ko valkāja:

Visredzamākā – Ieva Kaina, Viselegantākā – Anna Švalbe, Visspožākā – Betija Plūme, Sportiskākā – Elvīra Latiša un Mister Don Žuan – Visvaldis Sniedze.

Tad notika fotografēšanās ar cepurēm, un vinnētāji saņēma balvas.

Ap plkst. 15 visi koncentrējās uz televizora ekrānu, kurā varēja vērot gatavošanos un pēc tam Melburnas Kausa skrējienu; tajā piedalījās 32 zirgi. Ar aizturētu elpu vērojām zirgus, kas visi ļoti centās, un pašās beigās trīs zirgu galvas tikpat kā vienā reizē sasniedza mērķi; tiešām, jāsaka, ka atšķirība bija par purna tiesu.

Vinnētājs bija Austrālijas zirgs ar vārdu VOW And Declare, kas tulkojumā no angļu valodas uz latviešu (ko atradu vārdnīcā) nozīmē NOSOLĪTIES. Tad nu sanāk, ka tas, ko zirgs bija solījis, to arī izpildīja! Žokejs Kreigs Viljams (Craig Williams). Tad īsu brīdi vērojām arī sekojošo kausa pasniegšanas ceremoniju...

Sarīkojumā arī bija iespēja likt uz zirga visos skrējienos, kas ātri bija izpārdoti, un mūsu vinnētāji kā godalgas saņēma žāvētus zušus, bet viens no tiem tika pie pudeles Latvijas Melnā Balzāma!

Sekoja vēl loterija Ciema labā ar daudziem vinnētiem, kas liela daļa bija iesaiņoti Ziemassvētku papīrā un bija neiespējami uzminēt, kas ir vinnēts, ja neatsaiņoja.

Bija tiešām jauka pēcpusdiena; paldies rīkotājiem, darbiniekiem un arī visiem apmeklētājiem!

Eva Brennere
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com