Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Trīs prezidenti Rīgas pilī

Baltijas valstu vienotība

Laikraksts Latvietis Nr. 573, 2019. g. 26. dec.
Aina Gailīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Trīs prezidenti ar padomniekiem pārrunās Rīgas pilī. FOTO Aina Gailīte.

Viesu grāmatas parakstīšana Rīgas pilī. No kreisās: Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu (Kersti Kaljulaid), Latvijas prezidents Egils Levits un Lietuvas prezidentu Gitanu Nausēdu (Gitanas Nausėda), FOTO Aina Gailīte.

Trīs prezidenti Doma laukumā. FOTO Aina Gailīte.

Trīs prezidenti maratona „Dod pieci“ stikla studijā. FOTO Aina Gailīte.

Trīs prezidenti tiekas ar Ziemassvētku vecīti Doma laukumā.

17. decembrī Valsts prezidents Egils Levits uzņēma savus kolēģus – Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu (Kersti Kaljulaid) un Lietuvas prezidentu Gitanu Nausēdu (Gitanas Nausėda), lai pārrunātu NATO līderu sanāksmē Londonā politiskā līmenī veiksmīgi atrisinātās neskaidrības Baltijas aizsardzības plānā un Baltijas valstu lielākā projekta Rail Baltica buksēšanu. Bija lietderīgi pārliecināties par visu triju Baltijas valstu vienotību un politisko gribu nopietnu jautājumu risināšanā.

Kaimiņvalstu prezidenti tika sagaidīti Rīgas pils Ģerboņu zālē, kur pēc oficiālā foto pie karogiem tika veikti ieraksti Viesu grāmatā. Sekoja delegāciju sarunas un triju prezidentu preses konference, pēc kuras viesi devās kājām uz Doma laukuma Ziemassvētku tirdziņu un viesojās Latvijas Radio 5 labdarības maratona Dod pieci stikla studijā. Bija interesants skats, kā tumsā daudzie operatori un fotogrāfi bija pieplakuši pie studijas stikla sienām, cerot iegūt kaut pāris pieklājīgu kadru. Prezidenti ziedoja savu artavu un nosauca katrs kādu dziesmu atskaņošanai radio, tiesa, visas tās bija jau ar krietnu gadu bagāžu.

Tālāk prezidenti gāja aplūkot Ziemassvētku tirdziņu un pie lielās egles viņus gaidīja liela auguma salavecis ļoti neparastā sīkrūtainā mētelī, bet galvenais, ka tik ir dāvanu maiss. Pantiņus skaitīt neprasīja, no dāvanām bija visiem redzama tikai Lietuvas prezidentam dotā – basketbola bumba ar autogrāfu, bet ne jau ar Saboņa vai Porziņģa, bet Egila Levita. Lietuvas prezidents ar bumbu rīkojās virtuozi. Tālāk viesi nobaudīja karstu dzērienu (varbūt karstvīnu), patērzēja un, smidzinot spožam lietum prožektoru gaismās, atvadījās.

Operatīva tikšanās Ziemassvētku noskaņās.

Priecīgus Ziemassvētkus visiem Laikraksta „Latvietis“ lasītājiem!

Aina Gailīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com