Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


DV Pertas nodaļai 66 gadi

Atskatījās uz darbību pirms 10 gadiem

Laikraksts Latvietis Nr. 375, 2015. g. 28. aug.
Jānis Purvinskis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

DV Pertas nodaļas valde 2005. gadā (trīs jau aizsaulē). No kreisās: V. Mazalevskis, J. Pelšs, J. Viļums, M. Balode, J. Lūks, I. Rudaks, G. Kaģis, R. Džonsona, A. Gulāns, E. Rudolfs un J. Bernšsteins. Trūkst: J. Purvinskis. (Šodien valdē tikai seši no tiem.) FOTO Jānis Vucēns.

DV Pertas nodaļas valde 2015. gadā. No kreisās: V. Mazalevskis, Rita Džonsona, G. Kaģis, J. Bernšteins, J. Purvinskis, I. Rudaks. Trūkst A. Vārpiņš.

Svētdien, 23. augustā, Daugavas Vanagu Pertas nodaļa svinēja savu jau 66 gadu dibināšanas Atceri. Labi varējām ievērot, kā arvien retāks mums paliek rindas, jo jau puse no ciemiņiem bija tikai mūsu pašu nodaļas valdes locekļi, un tikai otru pusi sastādīja ciemiņi.

Kā jau parasti, vanadzes mūs atkal pabaroja ar pilniem šķīvjiem skābiem kāpostiem un Ilmāra un Viktora cepto cepeti, ar labi stiprām sinepēm un saknēm. Kad nu vēderi mums bija pilni, nodaļas valdes priekšsēdis Ilmārs Rudaks, mūs sveicot un uzrunājot, atskatījās uz mūsu nodaļu – kāda tā bija un ko veica pirms desmit gadiem. Bet neskatoties uz skaitlisko sastāvu, skatījāmies uz veikto darbu.

Ja 2005. gadā nodaļā bija 87 biedri, – šodien vairs tikai 43; Vanadzes vadīja Rita Džonsona, šodien – Rita Džonsona. Nodaļai bija koris, – šodien tas ir ilgstošā atvaļinājumā. Nodaļas klubu vada Viktors Mazalevskis, šodien – Viktors Mazalevskis. Valdes priekšsēdis Ilmārs Rudaks, – šodien: Ilmārs Rudaks.

2005. gadā nodaļa bija rīkojusi: Ziemassvētku eglīti, Pilnsapulci, O. Kalpaka, Kurzemes cietokšņa un Leģiona atceri; nodaļas dibināšanas atceri un nodaļas izbraukumu; – šogad visi tie paši sarīkojumi arī tiek rīkoti. Ja 2005. g. uz mūža dusu izvadījām 3 biedrus; – šodien to esam sasnieguši jau pirmajā pusgadā. Tad apciemojām slimos biedrus un tos sveicām dzimšanas dienā; – to arī darām šodien. Izvedām Ziedojumu vākšanas akciju – arī šogad tā ir izvesta – palīdzībai Latvijā ziedojām $1500, – šogad $1200. Sadarbojāmies ar citām latviešu organizācijām; to darām vēl šodien.

Nu kas tad desmit gados ir mainījies?

Visu ko veicām tad, veicam vēl šodien, bet tikai to darītāju ir daudz mazāk. Tātad, šodien nemaz neesam palikuši lēnāki, bet gan daudz vecāki un čaklāki, jo daudz mazāk roku veic to pašu darbu. Tad Ilmārs pateicās nodaļas vanadzēm par viņu apņēmību un darbu bez kā mūsu nodaļa nevarētu pastāvēt. Rita Džonsona sveica nodaļu viņas gadadienā ar skaistu dzejoli un vēlēja vēl svētīgu un raženu nākamo gadu. Latvijas goda konsuls Pertā arī sveica nodaļu un atgādināja, ka Pertas nodaļa bija dibināta tanī pašā datumā, kurā Latvija atguva savu neatkarību: 21. augustā, tikai 42 gadus vēlāk.

Sekoja filma par Cedelghēmas gūstekņu nometnes apciemojumu pagājušā gadā. Tā mums atgādināja to, kādos apstākļos DV tika dibināti, jo jau šogad svinēsim šīs organizācijas 17. gadadienu.

Jānis Purvinskis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com