Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Mūsu Eiropas Vasaras Skola

Uzlabo latviešu valodu un stiprina draudzības

Laikraksts Latvietis Nr. 375, 2015. g. 28. aug.
Kaija Lārmane -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
EVS

EVS 2015 ceļojošā kausa ieguvēji Ronans Lārmanis (Austrālija) un Elizabete Kolbjera (Zviedrija). FOTO Jolanta Lārmane.

Deja Eiropas Vasaras skolas noslēgumā. FOTO Kārlis Ātrens.

Vidzemes dancis. FOTO Kārlis Ātrens.

Vidzemes dancis – Kaija dejo solo. FOTO Kārlis Ātrens.

Polonēze pēc noslēguma. FOTO Kārlis Ātrens.

Eiropas Vasaras Skola (EVS) ir nometne latviešu jauniešiem, kuri dzīvo gan ārzemēs, gan Latvijā. Šogad šī nometne notika Kurzemē – Skrundas novada Rudbāržu pagastā un ilga divas nedēļas – no 26. jūlija līdz 9. augustam. Nometnes vieta bija Rudbāržu Internātskola. Es ar brāli Ronanu EVS piedalījāmies pirmo reizi, bet daudzi uz EVS dodas daudzus gadus pēc kārtas. EVS ir jautrs vasaras piedzīvojums, kur satikt jaunus draugus un iegūt ilgstošas draudzības.

Šogad nometnē piedalījās jaunieši no Latvijas, Zviedrijas, Austrālijas, Lielbritānijas, Vācijas, Spānijas, Beļģijas, Igaunijas un Francijas. Bija interesanti dzirdēt dažādos latviešu valodas akcentus. Runāt varēja tikai un vienīgi latviski, jo tā bija vienīgā valoda, ko visi saprot, un arī, ja nerunāja latviski, bija sodi.

EVS programma pa dienu bija pilna ar aktivitātēm, interešu grupām un ekskursijām. Bija arī jāmācas vēsture, latviešu valoda, folklora un dejošana. Nometne bija sadalīta četrās klasēs: Vidzeme, Latgale, Zemgale un Kurzeme. Katra klase mācījās citas dejas. Katrs nometni redz savādāk ar savām acīm. Daži arī piedzīvoja naktis it kā tā būtu vēl viena diena – daži gulēja naktīs, daži nē.

Priekšpēdējā dienā, 8. augustā, tika rīkots Noslēguma sarīkojums, uz kuru ieradās vecāki un citi labvēļi. Sarīkojumā mēs uzstājāmies ar dejām pa klasēm un nodziedājām vairākas dziesmas. Noslēguma beigās tika izsniegtas avīzes un T-krekli katram skolēnam. Tad tika pasniegts ceļojošais EVS kauss, kurš katru gadu tiek piešķirts labākajam EVS-niekam. Šo kausu šogad ieguva Ronans Lārmanis no Austrālijas un Elizabete Kolbjera no Zviedrijas.

Viens no EVS audzinātājiem, Pēteris Auziņš, kurš pats bija kausa ieguvējs pirms trim gadiem, par kausu teica: „EVS kauss tiek dots tādam cilvēkam, kura rakstura īpašības vislabāk pasaulei spētu pateikt, kas ir EVS. Šis EVS-nieks ir draudzīgs, labestīgs, izpalīdzīgs, centīgs, zin labi latviskās tradīcijas... Tātad, kauss katru gadu tiek piešķirts vislabākajam EVS-niekam.“

Es esmu ļoti lepna par savu brāli. Tas ir liels sasniegums pirmajā EVS gadā saņemt kausu – tas notiek ļoti reti.

Nevar vārdos pateikt, cik Eiropas Vasaras Skolā ir forši, – tas ir pašam jāpiedzīvo! EVS ir kā liela ģimene. Smaidoši audzinātāji bija ar mieru vienmēr palīdzēt – pat, ja tas bija, lai vienkārši parunātos. Šī nometne uzlabo latviešu valodu un stiprina draudzības, un es ļoti vēlos braukt uz EVS atkal.

Kaija Lārmane
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com