Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dziesmots vasaras vakars ar „Imantu Dimantu“

Koncerta publika kļuva par līdzdziedātājiem

Laikraksts Latvietis Nr. 374, 2015. g. 19. aug.
Sandra Milevska -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
FiladelfijasBLB

No kreisās: Andris Zvārgulis, Imanta Nīgale, Katrīna Dimanta. FOTO Laila Medne.

Maza daļa no publikas. FOTO Laila Medne.

Kas būtu sagaidījis stāvgrūdām pilnas telpas tukšā mēneša – augusta tveicē? Un tomēr, dziesminieces Imanta Nīgale un Katrīna Dimanta, jeb Imanta Dimanta, ar savu burvīgo priekšnesumu piepulcināja ap sešdesmit visa vecuma skatītāju, kuri pārvērtās par līdzdziedātājiem, 2015. gada 14. augusta vakarā Filadelfijas Brīvo latvju biedrībā.

Mūsu pašu filadelfiete, tagadējā rīdziniece, Imanta Nīgale ar mandolīnu un Latvijas dziedošās ģimenes atvase Katrīna Dimanta ar vijoli Rīgas krodziņos jau sen ir ieguvušas vietējo slavu un pamatīgu skatuves rūdījumu. Šovasar viņu ceļš veda no Garezera un tā apkārtējiem krodziņiem uz Filadelfiju, lai jau nākamajā dienā dotos tālāk uz Katskiļu 3x3 nometni.

Biedrības bāra telpās, kur vienā stūrī tika iekārtota neliela skatuvīte, valdīja neformāla omulība. Nodziedājušas neparastākas tautas dziesmas priekšnesuma pirmajā daļā, dziedātājas atgriezās otrajā daļā ar aicinājumu visiem dziedāt līdz. Tad jau muzikantu sastāvs gluži organiski dubultojās, jo pievienojās vēl viens jauns filadelfietis – Andris Zvārgulis ar ģitāru un neatvietojamā latviešu sarīkojumu kuplinātāja Guna Pantele ar vijoli. Kopējā dziedāšana notika pēc pašas publikas dziesmu izvēles, tai skaitā ar mazo meiteņu Gabrielas Panteles un Madaras Bungs Īkšķīšu nometnē iemācītajām dziesmas Āvu, āvu baltas kājas izteiksmīgajām kustībām.

Prieks par izcili izdevušos sarīkojumu, prieks par jaunās paaudzes vadošo lomu tajā, un prieks par mūsu dziesmu pūra dzīvot ilgtspēju mūsos pašos!

Sandra Milevska
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com