Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latviešu mūsdienu mūzikas 24 stundu radio maratons

„JAUNĀ MŪZIKA: LATVIJA“ apceļos pasauli 24. augustā!

Laikraksts Latvietis Nr. 374, 2015. g. 19. aug.
Dace Aperāne -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Radio_maratons_0

No kreisās: Pēteris Vasks, Q2 producenti Nadia Sirota un Alekss Ambrozs (Alex Ambrose) 2011. g. 1. martā pēc intervijas Q2 studijā. FOTO Q2 arhīvs.

Komponiste Indra Riše.

Pirmdien, 24. augustā, Ņujorkas Q2 laikmetīgās mūzikas interneta radio stacija 24 stundas pārraidīs vienīgi latviešu mūsdienu klasisko mūziku īpašā Latviešu mūzikas maratonā – 24 Hours of Latvian New Music with – Jaunā Mūzika: Latvijā. Maratonam varēs pieslēgties sekojošāmājaslapā: www.wqxr.org/q2 vai www.q2music.org un to klausīties visā pasaulē; arī Austrālijā. Raidījums tiks atkārtots sestdien, 29. augustā.

Maratona programmu ir sakārtojis tā mākslinieciskais vadītājs un iniciators Alekss Ambrozs (Alex Ambrose) – Q2 producents un liels latviešu mūzikas draugs. Vairāku gadu garumā Q2 stacija ir saņēmusi starptautiski izdotus latviešu mūsdienu mūzikas diskus, kā arī Latvijā ražotus diskus no Latviešu Mūzikas Informācijas Centra – www.lmic.lv, Radio LR3 Klasika, latviešu koriem, vokālistiem, instrumentālistiem un citiem ansambļiem.

Maratona tehniskā puse ļoti strauji attīstījās šovasar, bet ideja par to ir pakāpeniski veidojusies kopš 2011. g. marta, kad Q2 producents Alex Ambrose un producente Nadia Sirota intervēja Pēteri Vasku par viņa mūziku Q2 studijā. Pētera Vaska, Santas Ratnieces, Ērika Ešenvalda, Uģa Prauliņa, Riharda Dubras, Indras Rišes un daudzu citu latviešu mūsdienu komponistu mūzikas ieraksti, kā arī latviešu mākslinieku, koru un orķestra ieraksti ir bieži skanējuši Q2 (un tās filiālkanāla – WQXR), atsevišķos raidījumos un tematiskās programmās: Elīna Garanča: Latvian Mezzo with a Gypsy Soul (2010), Requiems Disovered – The Music of Viktors Baštiks (2011), The Singing, Soaring Lines of Latvian Melodist Pēteris Vasks (2012), Vocal Music of the Northern Baltic – raidījums par Valsts kori Latvija (2015), ir tikai daži piemēri.

Tomēr, 24. augusta maratonā, būs pirmā reize kad latviešu laikmetīgā mūzika Q2 stacijā skanēs nepārtraukti 24 stundas. Latvija ir trešā valsts, pēc Polijas un Somijas, kura ir saņēmusi šādu nozīmīgu atzinību. Q2 maratona mājaslapā* latviešu mūsdienu mūzika ir raksturota kā dinamiska un krāsaina. Par programmu rakstīts ka tā „pārraidīs 21. gs latviešu skaņumākslas intriģējošākos un spilgtākos paraugus no Pētera Vaska mūzikas ikoniskajam majestātiskumam līdz Ērika Ešenvalda, Indras Rišes un Artura Maskata krāšņām partitūrām un Jēkaba Jančevska, Raimonda Tigula un Santas Ratnieces izsmalcinātajām skaņu gleznām.“ Šo un citu latviešu komponistu skaņdarbu kaleidoskopā – atskaņotāji būs Valsts kamerorķestris Sinfonietta, Rīga; Liepājas Simfoniskais orķestris, Latvijas Radio koris, Valsts Akadēmiskais Koris Latvija, latviešu jauniešu koris Balsis, Rix klavieru trio, Kremerata Baltica un daudz citi interpreti.

Pašlaik Q2 staciju un tās filiāļu stacijas klausās vismaz 16 miljonu klausītāju. Alekss Ambrozs un viņa degsmīgā maratona komanda, cer uz plašu latviešu klausītāju atsaucību raidījumam, ar kuru viņi vēlās izcelt latviešu laikmetīgās mūzikas dziļi radošo daudzveidību un vitālitāti. Uz tikšanos šajā vienreizējā kulturālā notikumā 24. augustā un 29. augustā Jaunā Mūzika: Latvija!

Dace Aperāne
Laikrakstam „Latvietis“

* http://www.wqxr.org/#!/story/24-hour-marathon-latvian-new-music-jauna-muzika-latvija/Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com