Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Vitebskā atklāj Rainim un Aspazijai veltītu izstādi

Abi dzejnieki visas Eiropas attīstības kontekstā

Laikraksts Latvietis Nr. 374, 2015. g. 19. aug.
LR Ārlietu ministrija -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Izstādes atklāšana Vitebskā. FOTO LR Ārlietu ministrija.

Piektdien, 14. augustā Vitebskas pilsētas Novadpētniecības muzejā ar Latvijas konsulāta Vitebskā atbalstu tika atklāta izstāde Aspazija / Rainis: dumpiniece / humānists. Divu latviešu dzejnieku stāsts.

Raini ar Baltkrieviju, un it īpaši Vitebsku, saista ģimenes un profesionālās darbības saites. Savas dzīves laikā Rainis ne vienreiz vien ir viesojies Vitebskā un savulaik piedalījies gan konferencē par baltkrievu valodas pareizrakstību, gan, esot ciešā draudzībā ar baltkrievu dzejnieku Janku Kupalu un tolaik būdams Latvijas Republikas izglītības ministrs, ņēma līdzdalību Vitebskas Drāmas teātra atklāšanā.

Izstāde vēsta par abiem dzejniekiem visas Eiropas attīstības kontekstā 19./20. gadsimta mijā, kad sabrūkot impērijām, daudzas nācijas sāka lolot valstiskas autonomijas cerības, gaisā virmoja idejas par vienotu Eiropu, dzima sociāldemokrātiskā kustība, arvien plašāku atsaucību guva sociālās vienlīdzības un sieviešu emancipācijas idejas. Izstādes koncepcijas un teksta autors ir rakstnieks Pauls Bankovskis, mākslinieks – Kaspars Perskis.

LR Ārlietu ministrijaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com