Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ukrainas „melnā saraksta“ grāmatas

LTV ziņo, ka tās brīvi tirgo Latvijā

Laikraksts Latvietis Nr. 374, 2015. g. 19. aug.
Dace Stirāne -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Latvijas grāmatnīca Polaris, kura specializējas grāmatās krievu valodā, ir atrodamas Ukrainā aizliegtās grāmatas. Ukraina melnā sarakstā iekļāva gandrīz 40 grāmatas – par separātisma un naida kurināšanu, vairāk nekā puse no tām ir pieejama Polaris veikalos, novēroja LTV raidījums Panorāma.

Te var izlasīt, ka Ukraina jau izsenis ir bijusi nacistu valsts, nekad nav spējusi uzturēt savu neatkarību, daudz pieminēta krievvalodīgo apspiešana, slavināta Krimas aneksija, sazvērestības teorijas. Alternatīvā skatījuma vai citu pieeju tematam grāmatnīcas piedāvājumā nav, secinājuši žurnālisti.

Vairāki grāmatnīcā atrodamie autori saistīti ar Krievijas budžeta finansējumu, nopērkama arī nacionālboļševika Eduarda Ļimonova sacerējums Kijev kaput.

Viens no autoriem – Pāvels Daņiļins – ir strādājis Vienotajā Krievijā un Krievijas prezidenta administrācijā, bet cits, Dušenovs – vairākus gadus pavadījis cietumā par naida kurināšanu. Latvijā pieejamo grāmatu pavadošā filma ir dziļi antisemītiska.

Krievijas politologs Dmitrijs Oreškins norāda – Krievijā pseidovēstures grāmatas ir cieņā, taču Latvijā pieejamās ir īpaši nekvalitatīvas: „Krievijā darbojas interneta troļļi, kuru mērķis ir piemēslot informācijas telpu. Te mēs saskaramies ar papīrtroļļiem, tā ir apzināta dezorientēšanas kampaņa. Nav svarīgi, cik nejēdzīgs ir viņu sarakstītais, galvenais, lai patiesība pazūd starp meliem. Un es nedomāju, ka šie cilvēki to dara nesavtīgi.“

Polaris vadība jau iepriekš bija paziņojusi, ka grāmatnīcā netirgo sev nepieņemamu literatūru, piemēram, pretreliģisko. Pirms vairākiem gadiem tīkls atteicās izplatīt rakstnieka Vladlena Dozorceva grāmatu. Vēlāk Dozorcevs stāstīja, ka par pamatu kļuva teksta antikrieviskums. Klātienes sarunai Polaris īpašniece un direktore Jeļena Bistrova nepiekrīt un apgalvo, ka attiecība uz Ukrainas notikumiem cenzūras viņas veikalos neesot. „Sortimenta ziņā neesmu autoritāte, man var būt nepatiesa informācija, es jau tās izdevniecības zinu tika pēc nosaukuma, ar grāmatu pasūtīšanu nenodarbojos, pat nezinu, kas tur un kā...“ raidījumam saka Bistrova.

Dace StirāneAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com