Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Saulkrastu kokteilis“

Austrālijas pludmales volejbolisti Latvijas meistarsacīkstēs

Laikraksts Latvietis Nr. 373, 2015. g. 15. aug.
Agris Pīrāgs -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Tālis Švarcs, Alisters Lins (Allyster Lyne). FOTO Dāvids Vējiņš.

Priekšā no kreisās: Atbalstītājs, Saulkrastu deputāts Guntars Zombergs, Viktors Sīkais, Karla Milne (pa daļai noslēpta), Turnīra organizētājs Andris Vanags, Andris Deninš un Tālis Švarcs. Otrā rindā no kreisas, Alisters Lins (Allyster Lyne), vietējāis atbalstītājs, Džeimijs Kundijs (Jamie Kundie), Dāvids Sīkais, Uldis Brūns, Agris Pīrāgs, Džoels Barijs (Joel Barrie), Dāvids Vējiņš, llze Švarca. FOTO Dāvids Vējiņš.

No kreisās: Tālis Švarcs, Alisters Lins (Allyster Lyne). FOTO Dāvids Vējiņš.

16. un 17. jūlijā 37 pludmales volejbola pāru komandas pulcējās Baltijas jūras krastā, Vidzemes jūrmalā, pašos Saulkrastos, lai noskaidrotu labākos kārtējā apdrošināšanas kompānijas Ergo atbalstītajā Latvijas atklāto meistarsacīkšu posmā, kurš jau 20. gadu nes Saulkrastu kokteilis vārdu. Pašā jūras krastā, Ainažu ielā ir gan Jūras parks, gan Saulkrastu novada Tūrisma informācijas centrs, kur var vienmēr iegūt labu informāciju dažādās valodās, ko redzēt šajā Latvijas pilsētā, kur daba un jūra ir brīnišķīga.

Bet atgriežoties pie lielajiem pludmales volejbola notikumiem, atklātās meistarsacīkstes nozīmē, ka tajās drīkst startēt arī citu valstu spēlētāji. Un mums zināmie Austrālijas pārstāvji – Tālis Švarcs un Alisters Lins (Allyster Lyne) jau iepriekš, kā arī vairākas dienas tieši pludmalē, bija trenējušies, saspēlējušies, lai godam nestu Austrālijas vārdu šajās sporta sacīkstēs! Un abiem puišiem, pārvarot dažādas grūtības, tas labi izdevās un ieguva 17. vieta šajā Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas sportistu konkurencē, kurā startēja arī Londonas Olimpisko spēļu medaļnieks Mārtiņš Pļaviņš! Spēlēja arī otra medaļnieka Jāņa Šmēdiņa brālis Toms, kuram arī ir atzīstami panākumi šajā sporta veidā gan valsts, gan starptautiskā mērogā.

Laika apstākļi pārāk nelutināja sportistus – ceturtdien ap 18-20 grādiem, piektdien pat lietus! Tomēr Tālis un Alisters spēlēja atzīstami, pirmajā spēlē cīnoties ar krieviem Maksimu Hudjakovu / Pjotru Koroļevu, kuri izrādās sacensību noslēgumā bija vieni no spēcīgākiem – ieņemot 3. vietu. Rezultāts pēc setiem 0:2 (7:21; 15:21). Pirmajās spēles minūtēs varēja mazliet just mūsu pārstāvju vēl neiejušanos līdz galam spēlē, tomēr ar katru spēles momentu Tālis un Alisters kļuva drošāki un meistarīgāki.

Otrajā spēlē pret lietuviešiem Andriusu Gaidi / Pauliusu Matuli (Andrius Gaidys / Paulius Matulis) Tālis un Alisters rādīja jau stabilāku spēli un lika aizvien vairāk sanākušajiem latviešiem un austrāļiem, viņu līdzjutējiem, uzgavilēt un arvien skaļāk skandidāt: Ozi, ozi, oi , oi, oi. Viens no austrāļu atbalstītājiem, pat bija paņēmis līdzi Austrālijas karogu un, skrienot ik pa laikam gar laukuma malu, aktīvi atbalstīja Tāļa un Alistera spēli. Jaundienvidvelsas Sporta apvienības vadītājs un Sidnejas sporta kopas Spars prezidenta un austrāļu pāra organizators Viktors Sīkais bija sagādājis līdzjutējiem sporta kreklus, uz tiem izvietojot gaumīgus Latvijas un Austrālijas karogus ar parakstu Latvijas asinis, Austrālijas gaiss, tā simbolizējot, ka Tālī Švarcā rit latviešu asinis jau daudzās paaudzēs, bet ikdienas dzīve rit Austrālijas gaisā. Tālis ir Melburnas latviešu sabiedrībā zināmo Viktora un Ilzes Švarcas dēls! Šajā spēlē abi Austrālijas pārstāvji demonstrēja vēl lielāku koncentrēšanās spēju nekā iepriekšējā spēlē un uzvarēja 22:20 vienā no setiem! Spēle bija spraiga, līdzjutējiem un spēlētājiem liekot pamatīgi nervozēt, bet, diemžēl, noslēgumā Tālim un Alisteram nācās atzīt lietuviešu pārsvaru pēc setiem 1:2 (10:21; 22:20; 7:15).

Pēc apakšgrupu cīņām noskaidrojās visas tās komandas, kuras turpināja cīņu par sacensību atbalstītāju, arī Bigbank, 8000 EUR lielo balvu fondu. Skatītājiem bija iespēja servju konkursā cīnīties par ilggadējā sacensību sadarbības partnera Mūrnieka Tirdzniecības nama, dāvāto mēbeļu komplektu un cita atbalstītāja ziedotās mantas, kā arī finālspēļu starplaikā piedalīties labdarības izsolē par Miķeļa alus sarūpētajām, pazīstamā hokejista Miķeļa Rēdliha parakstītām, divām īpašajām hokeja nūjām. Iegūtie līdzekļi tika ziedoti Latvijas Olimpiešu sociālajam fondam!

Pludmales volejbols ir sporta veids, kur daudz kas atkarīgs no konkrētiem apstākļiem konkrētai spēlei, no spēlētāju saspēles un meistarības slīpēšanas daudzu gadu garumā. Arī šoreiz – turnīrā Saulkrastu kokteilis bija jauni favorīti – uzvaru svinēja latvieši pāris Rihards Finsters un Edgars Točs, kuri finālā divos setos ar 21:11 un 21:15 pārspēja turnīra lielāko pārsteigumu, latviešu pāri Ģirtu Glāzeru un Sandri Andrejevu. Mārtiņš Pļaviņš un Hermans Egleskalns ierindojās 5. vietā.

Noslēgumā pludmales volejbolisti Tālis Švarcs un Alisters Lins, kā arī viņu brauciena tehniskie organizētāji Viktors & Ināra Sīkie, saka lielu paldies ikkatram, kurš atbalstīja šo iespēju piedalīties Latvijas pludmales Saulkrastu kokteilis turnīrā. Tai skaitā Austrālijas Latviešu sporta pārvaldei, Jāņa Tiliba fondam, Melburnas Daugavas Vanagu nodaļai, O. Freibergai, Ilzei un Viktoram Švarciem un Melburnas Latviešu biedrībai.

Vēl citas fotogrāfijas no sacīkstēm redzamas:
https://lv-lv.facebook.com/pages/Saulkrastu-kokteilis/405580632874136

Agris Pīrāgs
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com