Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Liels paldies ziedotājiem

DV Adelaides nodaļa pateicas ziedotājiem

Laikraksts Latvietis Nr. 371, 2015. g. 31. jūlijā
Gunta R. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

DV Adelaides nodaļas priekšniece Gunta stāsta, kur paliek saziedotā nauda. FOTO Agris Ezeriņš.

Pateicības brokastu apmeklētāji Adelaidē. FOTO Agris Ezeriņš.

Ar katru gadu arvien vairāk noveco un sarūk Adelaides latviešu sabiedrība, un līdz ar to samazinās arī to tautiešu skaits, kas var atsaukties uz gadskārtējo lūgumu, piedalīties DV ziedojumu vākšanas akcijā. Tādēļ ir sevišķi svarīgi pateikties tiem, kas ielūgumu neiemet papīrkurvī, bet atver sirdis un makus, lai Daugavas Vanagi varētu turpināt savu palīdzības darbu gan Austrālijā, gan Latvijā.

Imanta Kronīša dibināto tradīciju, ziedotājiem rīkot pateicības brokastis, ar prieku turpina viņa pēctece. Sestdien, 18. jūlijā, sanāca 26 ziedotāji (no 69 aicinātām ģimenēm,) lai ieturētu brokastis un paklausītos, kā tiek izmantota viņu saziedotā nauda. Šogad adelaidieši saziedoja $8360, kas ir $1085 mazāk nekā pagājušā gadā, bet arī ziedotāju šogad bija 12 mazāk, nekā pērn. Kopīgais izsūtīto lūgumrakstu skaits sarucis par 39 vēstulēm – 287 pret 326.

Visi labi saprot, ko nozīmē palīdzība un atbalsts bijušiem leģionāriem un audžubērnu un daudzbērnu ģimenēm, taču ne tik skaidri saprotama ir aile Bez sadalījuma. Lai izkliedētu ziedotāju varbūtējas aizdomas, ka šo naudu varbūt aprij administratīvi izdevumi, priekšniece paskaidroja, ka nauda vajadzīga, lai apkarotu kremļa melīgo propagandu pret Latviju. Protams, mums nav tādi līdzekļi kā viņiem (šogad vien jau 643 miljons eiro izdots par meliem), tādēļ katrs mums ziedotais cents ir svarīgs. Līdzekļi tiek izmantoti, starp citu, Gunāra Astras patiesības fondam, Dzintras Gekas filmām un grāmatām par Sibīrijas bērniem, Okupācijas muzejam un Vanadzēnu kustībai Latvijā, lai izaudzinātu patriotisku paaudzi, uz kuras balstās Latvijas nākotne. Tiek atbalstīti pasākumi, kas atbalsta Latvijas valsti un spēcina tautā nacionālo pašapziņu, jo bez tās Latvijas valstij ir švakas izredzes pastāvēt. Valodas referendums 2012. gadā ir labs piemērs. Izglītībai Austrālijā ziedots Latviešu skolai, Annas Ziedares Vasaras Vidusskolai un 3x3 saietam.

Ziedotāji varēja apskatīt albumu, kurā sakopotas pagājušā gadā no Latvijas saņemtās pateicības vēstules un kartiņas. Dažs uzraksta gandrīz vai savu dzīves stāstu, cits ar drebelīgu roku spējis uzmest tikai pāris vārdus, bet kopīgā tēma ir viena: bez jūsu atbalsta mums būtu nesalīdzināmi grūtāk, un jūsu nauda nāca tieši pareizā mirklī, kad vajadzēja zāles vai apkuri, vai bērniem ziemas apavus, vai skolas piederumus. Citi pievieno fotogrāfijas, kurās redzami jauki bērni – Latvijas nākotne, kurai tikai uz dažiem gadiņiem vajadzīga palīdzība, lai izaugtu par Latvijai uzticīgiem pilsoņiem. DV darbs turpinās, un mīļš, mīļš paldies visiem, kas mūs atbalstīja un turpina to darīt.

Gunta R.
18.07.2015.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com