Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Mani dziesmu svētku iespaidi

Austrālijas dalībniece par skolu jaunatnes svētkiem

Laikraksts Latvietis Nr. 371, 2015. g. 31. jūlijā
Kaija Lārmane -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Jaunieši svētku atklāšanā. No kreisās: Ronans, Finns, Kaija. FOTO Jolanta Lārmane.

Kaija ar svētku simboliku. FOTO Jolanta Lārmane.

Kaija mēģinājuma laikā. FOTO Jolanta Lārmane.

No kreisās: Jolanta un Kaija pirms koncerta. FOTO Jolanta Lārmane.

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiek katrus piecus gadus, un ir krāsains, jautrs un mīļš piedzīvojums. Šoreiz šie svētki notika jau vienpadsmito reizi, un ilga no 6.-12. jūlijam. Veselu nedēļu Rīgas ielas bija izrotātas ar XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku simboliku. Ielās varēja sastapt krāsainos apģērbos koordinētas grupiņas, tautas tērpos ģērbtus bērnus un jauniešus, kā arī gar acīm žilba košas oranžas krāsas Kāruma somiņas, ko rīkotāji bija sagādājuši katram svētku dalībniekam.

Es, Ronans un Finn bijām pirmie dalībnieki no Austrālijas, kuri piedalījās Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Mēs bijām pārstāvji no Melburnas bērnu un jauniešu koriem. Mēs nebijām vienīgie no ārvalstīm, bet vienīgie, kuri dziedāja pilnu programmu. Dziesmu svētkiem bija daudz gatavošanās. Bija grūti, bet tomēr vērts ieguldīt laiku, mēģinot dziesmas, tādēļ, ka beigu rezultāts dziesmu svētkos bija ļoti iespaidīgs.

Ekstrēmi laika apstākļi šajos svētkos nav nekas jauns. Mums šoreiz gadījās lietus un aukstums. Lietus stipri lija mēģinājumu laikā, un tas padarīja tos mazliet drūmus. Mēģinājumi bija divas ar pusi dienas, un trešās dienas vakarā bija ģenerālmēģinājums, kuru cilvēki jau apmeklēja ar iegādātām biļetēm. Ceturtās dienas rītā bija paredzēts svētku gājiens un vakarā Noslēguma koncerts.

Varu teikt, ka mēģinājumi bija ļoti grūti. Bija agri jāceļas un ar pārpildītiem tramvajiem bija jābrauc uz Mežaparku. Sešas stundas dziedāt nav viegli, bet ar saldu našķu palīdzību to izdarījām.

Ja neesat vēl līdz šim dzirdējuši par bērnu masveida ģībšanu ģenerālmēģinājuma laikā – šī iemesla dēļ koncerts tika pārtraukts pusceļā. No lielās slodzes un maz ēdiena daži noģība. Viņiem atskrēja palīdzība – viss bija kārtībā. Pēc vairākām minūtēm tie daži sāka kļūt par vairākiem desmitiem. Ar mums neviens neaprunājās, un bērniem bija panikas lēkmes, redzot kas ar apkārtējiem notiek. Man arī uznāca panikas lēkme.

Ņemot vērā notikušo ģenerālmēģinājumā, Latvijas Izglītības ministre nakts vidū pieņēma lēmumu atcelt svētku gājienu nākamajā rītā. Gājiens bija atcelts oficiāli, bet deju kolektīvi, kori un orķestri drīkstēja iet neoficiāli. Gājiens bija izpostīts. Toties Noslēguma koncerts ritēja raiti ar daudz entuziasma. Renārs Kaupers ar kori dziedāja pēdējo dziesmu Mana Dziesma. Tas bija ļoti aizkustinoši, visi ieslēdza telefonu lampiņas, un skats bija ļoti skaists.

Dienu pirms sākās mēģinājumi, mums visiem Austrālijas pārstāvjiem bija intervija ar Latvijas radio 1 raidījumam Monopols. Bija bailīgi sākumā, bet beigās viss sanāca labi. Šo interviju vēl arvien var noklausīties LR1 mājaslapā internetā. Vēl šajos svētkos es apmeklēju Deju lielkoncertu un Kokļu mūzikas koncertu. Es arī iepirkos Vērmanes dārzā Dziesmu svētku tirdziņā un tur satiku savu klasesbiedreni Ingrīdu.

Ja jums rodas iespēja piedalīties Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, ļoti iesaku to izmantot – gan kā skatītājam vai dalībniekam. Tas tiešām bija kaut kas īpašs!

Kaija Lārmane
Melburnas Latviešu skolas „Daugava“ 7. klase
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com