Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Vija Vētra Mazirbē

Pārdomas pēc lekcijas

Laikraksts Latvietis Nr. 371, 2015. g. 31. jūlijā
Dace Pūce -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Vetra

No kreisās: Vija Vētra, Dace Pūce. FOTO no Daces Pūces personīgā arhīva.

Cik es sevi atceros, tik viņu esmu apbrīnojusi un vēlējusies satikt. Un tā diena pienāca. Stalta, spēcīga un joprojām skaista. Brīdis ar Thai chi, ci gun un indiešu dejas sajūtu. Vija Vētra un viņas padomi.

„Vienmēr turiet mugurkaulu taisni, jo tā ir jūsu ass, ja salieksieties uz priekšu, pasliktināsies gremošana, elpa kļūs sekla. Mēs esam duāli, viņa saka. No vidukļa uz leju mēs piederam zemei, no vidukļa uz augšu – Dievam. Katra rokas kustība ir jāpavada ar skatienu, pretējā gadījumā tās ir tukšas kustības vai sudmaliņas. Jūs, kad liekat krūzi ar medu uz galda, to arī pavadāt ar skatienu, jo citādi varat nejauši netrāpīt uz galda.“

„Elpošana ir pats galvenais. Vienmēr sekojiet savai elpai, kas ikdienā kļūst aizvien seklāka. Atceraties katru dienu dziļi ieelpot – īpaši no rītiem un vakaros. Bez ēdiena cilvēks var nodzīvot ilgi, bet ūdens mazāk, bet bez elpošanas gandrīz nemaz.“

Vija atcerējās, kā 19 gadu vecumā Vīnē pēc uzlidojuma kara laikā viņu apraka pagrabā zem mājas drupām, un viņa nekad neaizmirsīs to brīdi, kad viņu izraka. Debesis un pirmā ieelpa viņai paliks atmiņā uz mūžu.

Balanss, kustību koordinācija, indiešu dievību pozu izskaidrojumi, zilbju izskaidrojumi, lotosa zieds, kailas pēdas, izteiksmīgas acis un stāstošas rokas – tas viss man paliks atmiņā saistībā ar šo apbrīnojamo sievieti.

Grūti noticēt, ka man priekšā stāv cilvēks, kas pēc astoņiem gadiem svinēs apaļus simts. Šāda vitalitāte un enerģija ir raksturīga jauniem cilvēkiem un daļai cilvēku brieduma gados.

Latviešu valoda Vijai ir perfekta. Ne miņas no akcenta un svešās intonācijas, kas raksturīga ārzemju latviešiem.

Dace Pūce
2015. gada 11. jūlijā
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com