Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Prezidents apsveic Lidiju Lasmani

Latvijas patriotei, sirdsapziņas lieciniecei 90

Laikraksts Latvietis Nr. 371, 2015. g. 31. jūlijā
Latvijas Valsts prezidenta kanceleja - Prezidenta preses dienests -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Prezidents Raimonds Vējonis apsveic Lidiju Lasmani 90. dzimšanas dienā. FOTO Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja.

Otrdien, 28. jūlijā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis apsveica Lidiju Lasmani 90. gadadienā, uzsverot, ka viņa ir izcils piemērs, kā cauri ļoti grūtiem laikiem var saglabāt patriotismu un mīlestību pret savu zemi.

Tikšanās laikā, vēlot veselību un izturību arī turpmāk, Valsts prezidents pateicās Lidijai Lasmanei par pozitīvismu, kas caurvij visu viņas dzīves gājumu un visu viņas teikto. Lidija Lasmane pauda pārliecību, ka lielākā daļa Latvijas cilvēki mīl šo zemi, ko, viņasprāt, apliecina valsts lielie notikumi, kuru laikā visspilgtāk izpaužas mūsu kopība. Sarunā abi bija vienisprātis, ka tieši labā griba un vēlme palīdzēt savai zemei ir būtiskākais, lai paveiktu lielas lietas.

Sarunā Lidija Lasmane dalījās ar savām pārdomām par savu dzīves ceļu, kā arī norādīja uz savu satraukumu par atsevišķiem jautājumiem, īpaši izceļot jautājumu par cilvēkiem, kuri labprātīgi dodas prom no Latvijas labākas dzīves meklējumos. „Man ir žēl, ka tas ir iemesls, kāpēc cilvēki pamet savas mājas,“ – sacīja Lidija Lasmane. Valsts prezidents piekrita, ka tas ir process, kuram jāmeklē risinājumi, veicinot valsts attīstību un piedāvājot dzīves apstākļus, kas ir konkurētspējīgi. Lidija Lasmane, stāstot par jaunībā pieredzēto, uzsvēra, cik rūgti izjutusi Latvijas brīvvalsts laikā paveiktā un uzceltā sagraušanu. Runājot par šī brīža situāciju, viņa uzsvēra, ka Latvijas tauta vēlējās savu valsti un to ir ieguvusi, tas, viņasprāt, ir pierādījums, ka bez ideāliem dzīvot nedrīkst. „Manas laimīgās dienas bija barikāžu laiks, kurā piedzīvotais un redzētais manī radīja patiesu laimes sajūtu,“ – sacīja jubilāre.

Sarunas noslēgumā abas puses bija vienisprātis: „Latvijai nekad nav gājis tik labi, kā šodien. Beidzot mūsu valstī notiekošais ir no mums pašiem atkarīgs un mēs paši lemjam par sevi.“ Lidija Lasmane piebilda, ka viņai ir īpašs prieks par to, ka latviešos joprojām vitāli dzīva ir labestība, kas mums palīdzēs veidot savu valsti par vietu ko mīlam.

Latvijas Valsts prezidenta kanceleja
Prezidenta preses dienestsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com