Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Augustā skanēs 6. Vislatvijas dziesminieku saiets

Dziesmām piepildītas trīs dienas un divas naktis

Laikraksts Latvietis Nr. 370, 2015. g. 21. jūlijā
Ilze Zveja -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Saiets. FOTO Karina Ķepule.

Augusta otrās nedēļas nogalē, no 7. līdz 9. augustam, Jaunpiebalgas novada dabas saimniecībā Lielkrūzes notiks Vislatvijas dziesminieku saiets. Dziesminieki un dzejnieki no visiem Latvijas novadiem Lielkrūzēs ar klausītājiem satiksies jau sesto reizi.

Kas satrauc 21. gadsimta dziesminiekus, kā viņu dvēsele jūt un izteic šo trauksmaino laiku? Vai ar smeldzīgiem un tiešiem vārdiem atkal grib visus sapurināt cīņai kā 80. gadu beigās, kad aizsākās folkmūzikas festivālu tradīcija Latvijā? Varbūt laiks ir mainījis dziesminiekus, un viņi šobrīd ir vairāk dziļdomīgi vērotāji, kuru balādes uzrunā kā savulaik vecajo viedie un teiksmaini redzējumi. Vai arī dziesmās viņi izsaka savu latviski melanholisko un bagāto dvēseles pasauli?

No 7. līdz 9. augustam Lielkrūzēs būs iespēja satikt, redzēt un uzklausīt gan sabiedrībā labi zināmus dziesminiekus, gan arī jaunus talantus. Šogad saietā piedalīsies Ieva Akuratere un Ilze Grunte, Valdis Atāls, Haralds Sīmanis, Austra Pumpure un dažādu paaudžu austrasbērni, Varis Vētra, Maija Kalniņa, Uldis Kākulis, Gatis Vanags, Matīss Pavītols, Jānis Cirvelis, Arnis Miltiņš, aktrise Indra Burkovska, Jānis Mājenieks, Vilnis Punka, Jorans Šteinhauers, Andžejs Beļēvičs, Jana Egle un Jānis Rūcis, Inese Kozuliņa, Dace Priedoliņa, Rūta Ķergalve, Egons Pičners, Mikus Frišfelds un daudzi citi. Šogad dziesminieku saimei saietā pievienosies arī Ainars Virga un Andris Kivičs, atgādinot, ka dziesminieka galvenie instrumenti – ģitāra un balss – ir pirmsākums ikvienai dziesmai un jebkuram mūzikas žanram. Dalībnieku saraksts tiek papildināts.

Piektdien, 7. augustā, plkst. 19 sāks skanēt pirmais vakara Lielkoncerts, bet pusnaktī – jau tradicionālā Nakts sadziedāšanās pie ugunskuriem.

Šogad iecerēts degt tautasdziesmu ugunskuru, autordziesmu un dzejas ugunskuru un ugunskuru, pie kura skanēs dažādu laiku un dažādu autoru dziesmas – repertuārs bez robežām. Savukārt pulksten vienos naktī ar savu jauno koncertprogrammu klausītājus iepazīstinās mūziķis un dziesminieks Guntis Veilands un grupa Masti.

Sestdienas, 8. augusta, priekšpusdiena kā allaž atvēlēta radošām darbnīcām: būs iespēja mācīties dziesminieku dziesmas, kā arī būs dzīvesziņas nodarbības un amatnieku radošās darbnīcas. Sestdien varēs arī iepazīt Lielkrūžu teritoriju, izstaigājot Dzejas taku un baudot Dzejas meditāciju. Šogad saietā gaidāms arī īpašs notikums – dzejas grāmatas Tur dzimušais atvēršanas svētki, pulcējoties arī dažādu paaudžu dzejniekiem.

Pēcpusdienā plkst. 15 sāks skanēt Jauno dziesminieku koncerts, bet plkst. 19 – saieta Otrais lielkoncerts. Plkst. 23 Lielkrūžu estrādē muzicēs dziesminieku Pētera Draguna un Martas Kreituses veidotā grupa Zāle, kas pavasarī laidusi klajā savu jau panākumiem bagāto debijas albumu Viņa. Savukārt pusnaktī gaidāma saieta viesu – postfolkloras grupas Iļģi – uzstāšanās. Turpinājumā dziesmota nakts līdz rīta gaismai...

Svētdien, 9. augustā, plkst. 12 Lielkrūžu kalnā, kur parasti tiek degta Jāņu uguns, saietu noslēdzot, degsim ugunskuru, lai dziedātu, vēl mirkli būtu kopā un atvadītos līdz nākamā gada augustam.

Tie, kas Dziesminieku saietā pabijuši kaut reizi, zina, ka tās ir dziesmām piepildītas trīs dienas un divas naktis, vienalga, vai saule samīļo Lielkrūžu pakalnus, vai lietus mākoņi tos pārstaigā. Un patiesībā saieta dalībnieks ir ikviens, kas šajās dienās devies uz Lielkrūzēm: gan tie, kas kāpj uz skatuves, lai iepazīstinātu ar savu jaunāko veikumu, gan tie, kas skatītāju rindās dungo līdzi, bet pie naksnīgiem ugunskuriem ikviens ir dziesminieks.

Aktuāla informācija par saieta norisēm un dalībniekiem pieejama šeit: www.facebook.com/saiets un www.saiets.lv

Vislatvijas dziesminieku saiets šogad notiek ar Latvijas Kultūras ministrijas un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu. Saietu organizē nodibinājums Vislatvijas dziesminieku un tautas saieta fonds.

Biļetes (7-10 EUR) var iegādāties SIA Biļešu Paradīze kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv

Tiekamies augusta otrās nedēļas nogalē Jaunpiebalgas novada Lielkrūzēs!

Ilze ZvejaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com