Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

„Drosminieki“

Laikraksts Latvietis Nr. 625, 2020. g. 25. nov.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Latvija un Austrālija turpina iet pretējos virzienos cīņā ar Covid-19. Latvijā katru dienu apstiprina simtiem jaunu inficēšanas gadījumu, kamēr Austrālijā var uz pirkstiem saskaitīt jaunos gadījumus. Tas nav apturējis daudziem Latvijā izrādīt savu necieņu pret līdzcilvēkiem, izsakot neapmierinātību ar masku valkāšanas noteikumiem. Pat Valsts svētku vakarā pie Brīvības pieminekļa skaļi pastāvēt uz savām tiesībām citus inficēt.

Šie „drosminieki“ apgalvo, ka nebaidās no „viltus vīrusa“, bet kaut kādi nav sapratuši, ka masku valkāšana ir pārsvarā, lai citus aizsargātu. Kā zināms, cilvēkam pēc inficēšanās ar Covid-19 var neparādīties uzreiz simptomi, bet tomēr var citus aplipināt, kamēr pats vēl liekas pilnīgi vesels.

Laimīgā kārtā, Latvijai ir Eiropā gandrīz labākais rādītājs, mērot kopējo visā pandēmijas laikā inficēto skaitu uz miljons iedzīvotājiem – 6 800. Tikai Norvēģijai un Somijai ir labāki rādītāji. Salīdzinājumā, Luksemburgā un Beļģijā tie ir ap 48 000 uz miljons iedzīvotājiem.

Ar visu to, Latvijas Slimnīcu biedrība brīdina, ka „patlaban ārstniecības iestādes tuvojas 80% gultasvietu piepildījumam, kas pielīdzināms jau kritiskam līmenim“. Situācija paliekot arvien sliktāka, jo kopējais stacionēto Covid-19 pacientu skaits turpina pieaugt tāpēc, ka aizvien slimnīcās tiek ievietoti vairāk nekā izrakstīti.

Priecīgs var būt tas, kuram paziņu lokā nav saslimušo. Bet sociālos medijos izmantot to kā pierādījumu, ka Covid-19 nav nemaz tik lipīgs, ir vienkārši muļķības. Beļģijā, apmēram, katrs divdesmitais ir bijis inficēts, kamēr Latvijā tikai viens no 147.

Ar „drosminieku“ palīdzību, Beļģijas statistika var arī Latvijai būt sasniedzama. Bet kurš to vēlas?

GN
2020. g. 25. nov.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com