Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


2020 Ņujorkas Baltijas filmu festivāls

Šogad norisināsies tiešsaistē

Laikraksts Latvietis Nr. 616, 2020. g. 30. sept.
Daris Dēliņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
NYBFF

Ņujorkas Baltijas filmu festivāls, kas dibināts 2018. gadā, turpināsies atkal šī gada oktobrī un novembrī. Tas norisināsies tiešsaistē sakarā ar Covid-19 pandēmijas stāvokli.

Festivāla dibinātājs, Latvijas Republikas goda konsuls Ņujorkā, Daris Dēliņš stāsta: „Jau pirms vairākiem mēnešiem nācām pie slēdziena, ka mūsu paredzētais datums 2020. gada festivālam novembrī ir pārāk agri mēģināt to rīkot kinozālē kā iepriekšējos gados. Kaut gan infekcijas līmenis Ņujorkā ir stipri samazinājies, publika vēl nejutīsies droša pulcēties kinozālē. Pat ja kinozālē ierobežo sēdvietas, tas atņemtu no speciālās atmosfēras, kas cilvēkus pievelk apmeklēt filmu festivālu – pulcēties kopā, dalīties ar uzskatiem, pakavēties pirms un pēc seansiem.“

Bija jāmeklē atrisinājums: vai festivālu atlikt uz gadu, vai to piedāvāt digitāli?

Festivāla rīkotāji, tajā skaitā Daris Dēliņš, Igaunijas un Lietuvas ģenerālkonsulāti Ņujorkā un Skandināvu centrs, nolēma piedāvāt digitālu festivālu. Tā kā digitālās platformas tehnoloģija tagad ir labi attīstījusies un cilvēki ir pieraduši skatīties filmas mājās ar Netflix un citām platformām, nav lielu šķēršļu šādam projektam, kā tas būtu bijis pirms 5-10 gadiem.

Festivāls notiks trīs posmos, katram savs žanrs – komēdijas, horors un Showcase, 15., 18. oktobrī, no 29. oktobra – 1. novembrim un no 12. – 15. novembrim. Festivāla programmas vadītāja Jūle Mare Rozīte izvēlējusies ļoti interesantu filmu programmu, tajā skaitā trīs filmas no Latvijas: Blakus/Nearby (2019, rež. Alise Zariņa), Ar putām uz lūpām/Foam at the mouth (2017, rež. Jānis Nords), un Oļegs/Oleg (2019, rež. Juris Kursietis).

Jūle Mare Rozīte stāsta:

„Šis ir gads, kurā mums visiem jāpielāgojas jaunajiem laikmeta izaicinājumiem. Lai gan nevaram ceļot tik brīvi kā iepriekš, mēs varam turpināt iepazīt citas kultūras caur mākslu, un tieši filmas ļauj mums saprast, kas liek cilvēkiem smieties, kas viņus sajūsmina, un kā viņi redz nākotni. ­NYBFF bija spiests atrast jaunu formātu festivālam, un esam izveidojuši koncentrētu un spēcīgu programmu, kas ļaus ASV publikai iepazīties ar Baltijas kultūru un dzīvesstāstiem, baudot jaunākās filmas no mūsu režisoriem un producentiem. Smiesimies, tiksim saviļņoti un ieskatīsimies sevī, kā to dara baltieši!“

Pēc katras filmas sekos intervijas ar filmu producentiem/režisoriem. Filmas varēs noskatīties jebkurā laikā, minētajos datumos oktobrī un novembrī.

„Tā kā festivāls ir pieejams digitāli, rīkotāji ir nolēmuši filmas piedāvāt ne tikai ņujorkiešiem, bet arī plašākajai publikai visās ASV. Tātad, no Bostonas līdz Sanfrancisko, no Milvokiem un Miami varēs pieslēgties un baudīt mūsu piedāvājumus,“ saka Dēliņš.

Lai mudinātu publiku laicīgi iegādāties e-biļetes festivālam, radīt intīmu un ekskluzīvu festivāla atmosfēru, katrai filmai būs ierobežots e-biļešu skaits (300).

Festivālu finansiāli atbalsta Latvijas, Igaunijas un Lietuvas Nacionālie Kino centri, Latvijas goda konsuls Ņujorkā, Igaunijas un Lietuvas ģenerālkonsulāti Ņujorkā, Amerikas Latviešu apvienība, Latvijas Republikas vēstniecība ASV un LV-100.

Par festivālu var vairāk lasīt mājas lapā: www.balticfilmfestival.com, kā arī sekot sociālos mēdijos caur Facebook https://www.facebook.com/NYBalticFF/ un Instagram https://www.instagram.com/nybalticff/

Festivāla biļešu kasē varēs iegādāties e-biļetes septembra beigās.

Festivāla māja lapā var arī reģistrēties, lai saņemtu e-pastu ziņojumus par festivālu.

www.balticfilmfestival.com

Daris Dēliņš
Ņujorkas Baltijas filmu festivāla dibinātājs un direktors
2020. gada 11. septembrīAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com