Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Japānas Bērnu slimnīcas izstāde slimnīcā Rīgā

Ikvienam interesentam iespējams izmēģināt origami locīšanu

Laikraksts Latvietis Nr. 541, 2019. g. 23. martā
Sintija Bernava -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Bernu_slimnica_1

Japānas Šizuokas prefektūras Bērnu slimnīcas pacientu radošo darbu izstāde Bērnu slimnīcā Rīgā. FOTO Sintija Bernava.

Japānas Šizuokas prefektūras Bērnu slimnīcas pacientu radošo darbu izstāde Bērnu slimnīcā Rīgā. FOTO Sintija Bernava.

Origami locījumi kā loga dekorācija. FOTO Sintija Bernava.

2019. gada februārī Bērnu slimnīcā apskatāma Japānas Šizuokas prefektūras Bērnu slimnīcas pacientu radošo darbu izstāde.

Februāris ir draudzības mēnesis. Šogad Bērnu slimnīcas 120. jubilejas gadā februāris ir sevišķi īpašs, jo Bērnu slimnīcas pacientus ar daudzveidīgiem radošajiem pārsteigumiem iepriecina un ātrāku izveseļošanos novēl Japānas Šizuokas prefektūras Bērnu slimnīca (Shizuoka Children's Hospital) pacienti.

Japānas Šizuokas prefektūras Bērnu slimnīcas pacientu radošo darbu izstāde visu februāri bija apskatāma Bērnu Saulaino dienu bibliotēkā Rīgā, Vienības gatvē 45.

2018. gada rudenī Japānas Šizuokas prefektūras Bērnu slimnīcā bija apskatāma Latvijas Bērnu slimnīcas pacientu radošo darbu izstāde. Izstādē apskatāma pateicība no Japānas Šizuokas prefektūras Bērnu slimnīcas vadības par Latvijas Bērnu slimnīcas pacientu radošajiem darbiem, kas iepriecināja slimos bērnus Japānā.

Bērnu slimnīcu Rīgā un Šizuokas prefektūras Bērnu slimnīcu Japānā šķir vairāk nekā 8000 km, un lai no Rīgas ar lidmašīnu aizlidotu uz Šizuokas prefektūras Bērnu slimnīcu Japānā, ar lidmašīnu jālido vairāk nekā 11 stundas.

2018. gada rudenī Šizuokas prefektūras Bērnu slimnīcā bija apskatāmi Latvijas Bērnu slimnīcas pacientu radošie darbi, kas bērniem tālajā Japānā sniedza iespēju uzzināt par Latviju un Bērnu slimnīcas talantīgajiem pacientiem.

Bērni ir katras valsts nākotne, tāpēc jo īpaši būtiska ir katra bērniņa talantu attīstīšana. Šādas izstādes ir vislabākā dāvana Latvijai mūsu valsts 100. dzimšanas dienā, kā arī atmiņā paliekošs stāstījums par Latvijas galveno bagātību – tās cilvēkiem – aiz mūsu valsts robežām!

Šizuokas prefektūras Bērnu slimnīcas pacientiem patika Latvijas Bērnu slimnīcas pacientu daudzveidīgie darbiņi, tāpēc ar saviem radošajiem darbiņiem bērni, kas veselības dēļ ārstējas Šizuokas prefektūras Bērnu slimnīcā Japānā, vēlējās iepriecināt savus vienaudžus, kas arī veselības problēmu dēļ ārstējas Bērnu slimnīcā Rīgā. Pāris dienas pirms Ziemassvētkiem Rīgu sasniedza sūtījums no tālās Japānas, kurā bija ļoti rūpīgi iesaiņoti Japānas Bērnu slimnīcas pacientu radošie darbiņi. Šizuokas prefektūras bērnu slimnīca (Shizuoka Children's Hospital) ir viena no modernākajām bērnu slimnīcām Japānā, tāpēc liels prieks un patiess pagodinājums radošā veidā kaut nedaudz iepazīt tālās Japānas bērnu daudzveidīgās radošās izpausmes un šīs valsts kultūru.

Bērnu slimnīcas pacienti iesaistījās radošo darbu izvietošanā uz planšetēm, lai izstādē tiktu saglabāts bērna skatījums.

Ņemot vērā Latvijas bērnu lielo interesi par origami, izstādes norises laikā Saulaino dienu bibliotēkā ikvienam interesentam iespējams izmēģināt origami locīšanu.

Plašs izstādes foto ieskats pieejams Radošās darbnīcas Bērnu slimnīcā Facebook lapā:
https://www.facebook.com/RadosasDarbnicasCreativeWorkshops/

Izstādes idejas īstenošana iespējama, pateicoties Latvijas Republikas vēstniecības Japānā, Latvijas Republikas ārlietu ministrijas, Šizuokas prefektūras Bērnu slimnīcas, Bērnu slimnīcas Pacientu sociālās aprūpes un interešu izglītības daļas, Rīgas Centrālās bibliotēkas ĀAP Saulaino dienu bibliotēka Bērnu slimnīcā un brīvprātīgo īstenotā projekta Radošās darbnīcas sadarbībai.

Izstāde Bērnu slimnīcas Saulaino dienu bibliotēkā apskatāma visu februāri darba dienās no plkst. 9.00 – 16.00.

Sintija Bernava
Projekta „Radošās darbnīcas“ Bērnu slimnīcā vadītāja
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com