Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pirmais izbraukums 2014. gadā

Adelaides ALB „Laimas“ Aprūpētāju grupa

Laikraksts Latvietis Nr. 303, 2014. g. 3. apr.
Margota Puķīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Sonija Nikītīņa, Lolita Kļaviņa, Velta Voitkūne un Aija Balode un izbauda sieru dažādību. FOTO Margota Puķīte.

Rita Lutere, Aleksandris Impols un Ilze Musina atpūšas ēnā ar glāzi vīna skaistā dārzniecībā. FOTO Margota Puķīte.

27. februārī mazais autobuss ātri piepildījās, jo visi steidzās ieņemt labākās vietas.

Kad visi bija apsēdušies, tūlīt bija dzirdams čalas un smiekli, jo ir bijis laiciņš kopš viens ar otru nebija tikušies. Adelaidē janvāris un februāris ir mūsu latviešu sabiedrībā klusie mēneši karstuma dēļ. Īpaši šogad mēs piedzīvojām ļoti karstu un saulainu vasaru, un neviens īpaši nekur negāja ārā no mājas. Tagad beidzot ir ļoti labs laiks izbraukumiem. Dodamies caur kalniem uz Woodside garšot mājās ražotu sieru. Bijām ļoti pārsteigti, cik zaļi un skaisti izskatījās mūsu Adelaides kalni – tā kā pavasarī. Šinī gadalaikā kalni parasti ir dzelteni kā dzintars, kokiem un krūmiem sakaltuši zari stāv kaili un trausli pret zilajām debesīm, zeme izkaltusi ūdens trūkuma dēļ. Tagad caur autobusa logu skatāmies uz zaļiem kalniem, gariem eikaliptiem, šur tur ābeļu dārzi ar skaistiem sarkaniem āboliem, pat siekalas saskrien mutē, domājot par to pirmo sulīgo mutes kodienu ābolā.

Jau esam klāt, jo autobus iegriezās sierotavas pagalmā, un visiem jākāpj ārā. Iegājām lielā telpā, kur redzam klātus galdus, un uz galda katrai personai šķīvītis ar vairākiem siera gabaliem un biskvītiem. Sieri gatavoti gan no govju, gan no kazu piena, tepat no Adelaides kalniem. Woodside sierotava sāka ražot sieru 1990.tos gados un ir saņēmusi vairākas godalgas vairākās sieru izstādēs. Izbaudījām sierus un uzēdām dzelteno maize ar krūzi kafijas vai tējas pirms devāmies veikalā nopirkt sierus un citus vietējo ražojumus.

Tā lai visu izbaudītu pilnīgi, iegājām vēl blakus ēkā, kur tiek ražota šokolāde. Plaukti jau piekrauti ar šokolādes olām un zaķīšiem. Acīm redzot, gaida Lieldienas.

Margota paziņoja, ka būs vēl viens pārsteigums, un vēl nebraucam mājās. Šoferis turpina braukt pa ceļu pāri kalniem, un atkal iespēja ilgāk skatīties pa logu uz zaļām ielejam. Krustojam strautiņus, kuros tek ūdens, dambji arī pilni ar ūdeni. Govis un aitas ganās zaļos aplokos un izskatās ļoti apmierinātas ar savu sulīgo zāli.

Piebraucām un apstājamies dārzniecībā. Bija dotas 40 minūtes aplūkot un apbrīnot stādus un citus dārzniecības piederumus. Izbaudījām līdz pilnam mūsu garšu, smaržu, vēderu, acu un dvēseles, kā arī sabiedriskas vajadzības.

Ļoti patīkams un jauks izbraukums vasarā!

Margota Puķīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com