Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


3x3 vibrē pāri pasaulei

Bija izdevība piedalīties, pat neatstājot dzīvokli Rīgā

Laikraksts Latvietis Nr. 614, 2020. g. 16. sept.
Astrīda Jansone -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
3x3_Garezers

Šogad pavisam negaidīti un, vēl tagad liekas gandrīz neiespējami, arī man bija izdevība piedalīties Garezera 3x3 nodarbībās ASV, pat neatstājot dzīvokli Rīgā. Tas tiešām bija iespējams, pateicoties vairākiem gudriem, asprātīgiem un zinošiem cilvēkiem, kas zināja, kas ir ZOOM un ko ar to var izdarīt. Virtuālās nodarbības bija paredzētas ne tikai pieaugušajiem, bet arī jauniešiem un bērniem.

No sākuma es nebiju visai ieinteresēta, jo kaut kas tāds manā prātā nebija izvedams, bet pēc vairākām sarunām ar māsu, kas man ieskaidroja, cik tas ir vienkārši un nepavisam grūti, ja zini, ko un kā darīt ar savu datoru un kaut ko, ko sauc par ZOOM. Kopš es neesmu nekāds analfabēts pie sava datora, sapratu, kas tas ir un ko ar to var izdarīt. Saņēmos un pieteicos, bet, kad saņēmu virtuālās nometnes programmu, biju pārsteigta par tās daudzpusību.

Bērniem Laima Zvilna mācīja izgatavot pūķi, pusaudžiem un jauniešiem Ēriks Zeps mācīja par dančiem, un Linda Treija palīdzēja zīmēt 3x3 gadagrāmatu un bērniem virs sešiem gadiem stāstīja par mākslu.

Pieaugušajiem programma bija daudz pilnīgāka. Linda Treija mācīja gleznot ar dabīgām krāsām no produktiem, ko lieto ikdienā. Man tas liekas kā Ķīnas ābece, kādas gan krāsas vari dabūt no maizes vai kartupeļiem, varbūt piena, sulas vai pat kafijas. Lilita Spuris un Andris Rūtiņš runāja par latviskām rotām, to vēsturi un valkāšanu, bet vēstures Dr. Uldis Neiburgs par Latvijas vēsturi, atmiņu un politiku Otrajā Pasaules karā, un Ingūna Bauere stāstīja, kā no idejas var tikt līdz grāmatai. Man ļoti žēl, ka mans dators bija saniķojies un to man neizdevās noskatīties. Varbūt, ka tas man būtu devis ideju vēl vienai grāmatai. 3x3 pavāri iemācīja kā sagatavot mazsālītus gurķīšu, bet Dace Veinberga – kā uzskaņot kokli. Par jaunu 3x3 vēl neredzētu lietu runāja Spuru Atis, kurš stāstīja par to, kā mainot ikdienas valodu, var mainīt savu pasaules uztveri.

Man pat bija izdevība sazināties ar cilvēkiem, ko biju satikusi kādā no iepriekšējām klātienes nometnēm un vairākiem paziņām no Klīvlandes, kur biju pavadījusi divas trešdaļas no savas dzīves pirms pārcēlos uz Rīgu. To visu par iespējamu bija padarījusi Māra Linde no Kalifornijas, ko vēl tagad apbrīnoju par viņas izdomu un spējām pie datora, jo viena otra lekcijas bija apvienota ar klausītājiem vai šoreiz jāsaka ar skatītājiem arī no Katskiļu virtuālās nometnes. Neticami, ka nesen mēs vēl tikai sapņojām par telefoniem, kur viens otru varēsim redzēt, tagad skatāmies acīs vai veselam simtam cilvēku. Fantastiski!

Pirms kādiem četrdesmit gadiem, kad ALA valdes sēdē es protokolēju lēmumu par nometni latviešu ģimenēm, nevienam no tur klāt esošajiem prāta gan neienāca, ka šī kustība izplatīsies pa visu pasauli, kur dzīvo latvieši. Labi gadījās arī tas, ka tajā laikā ALA valdē ārpusskolas izglītības nozari vadīja enerģisks cilvēks Dr. Līga Ruperte, kam valde uzticēja to izveidot. Un izveidot viņa to izveidoja tā, ka gandrīz visās latviešu mītnes zemēs kādreiz jau ir notikusi mazākais viena 3x3 nometne. Likās jau, ka šogad Covid 19 vīrus dēļ tas nenotiks, bet atkal mūsu vidū gadījās trīs enerģiskas, gudras latvietes, kas to izkārtoja un izkārtoja tā, ka piedalīties varēja visi, kas vien to gribēja, vienalga kur pasaulē dzīvoja.

Liels paldies Mārai Lindei, Maijai Zaeskai un Daigai Rūtiņai, kuras kopā veica šo lielo darbu, kas iepriecināja latviešus burtiski visā pasaulē.

Astrīda
Laikrakstam „Latvietis“



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI







Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com